Limes Mk Bibi Akcija Noemvri Makedonija
АКЦИЈА ЗА МЕСЕЦ НОЕМВРИ 2023

Акција во Лимес за месец септември, 15% попуст на еколошки производи, или пак дознајте како да добиете дополнителни 33% попуст и бесплатна достава.

Може да се јавите на тел. 071 289 007 или да пратите порака за да добиете дополнителни информации.

Сетот 1141 содржи:

Сетот 1142 содржи: 

9208 Крема за нега и заштита на раце, 100 мл

Содржи силиконско масло, витамински компоненти, екстракт на невен, коприва и глицерин, есенцјално масло од камилица, лилиал, цитронелол, стеаринска киселина, палмитинска киселина, арома на јасмин. Формулацијата на кремата е скоро немасна, при употреба лесно се впива во кожата при што доаѓа до нејзина хидратација, со истовремено создавање на тенок филм на кожата кој спречува губење на влагата. Прочитај повеќе…

9200 СПА крема, 100мл

Во кремата се вградени сок од краставица, екстракт на невен и јојоба масло. Моментално и видливо ги отстранува недостатоците на кожата, црвенило, отоци, ги ублажува брчките. Прочитај повеќе…

9017 Концентрат за садови, 250мл

Содржи екстракт на босилек и глицерин. Лицата со многу чувствителна кожа можат да го употребуваат без заштитни ракавици. Одмастува и во потполно ладна вода, дезинфицира и на садовите им дава висок сјај. Не остава дамки на стаклото и приборот за јадење. Ги одмастува и одводните цевки. Успешно ја смирува егземата и псоријазата. Прочитај повеќе…

9012 Оплеменувач за облека 500мл

Содржи екстракт на див костен и мирис на бохор. Дивиот костен делува на грињите и молците. Се употребува за сите видови на памучна, волнена, синтетичка, целулозна и свилена облека. Го олеснува пеглањето, ги освежува боите, го продолжува векот на траење на облеката, го намалува статичкиот електрицитет. Прочитај повеќе…