Секој месец различни комбинации од неколку производи на база на билки. Набавете си ги по поефтина цена, пробајте ги и препорачајте ги на вашите сакани. Секоја акција има ограничено времетраење, затоа искористете ја на време.

АКЦИИ ЗА МЕСЕЦ МАЈ 2021

Акција за месец мај, сет со 15% попуст од 3 производи од колекција Роса, за само 1163 денари, или пак дознајте како да си добиете дополнителни 33% попуст и бесплатна достава.

Може да се јавите на тел. +389 70 788 081 или да пратите порака за да добиете дополнителни информации.

 • Флора крема за нега на тело 225мл
 • Балсам за коса 250мл
 • Спреј за освежување зсив 25мл

9310 Флора крема 225мл

Флора е крема за нега, ревитализација, релаксација и масажа на телото која содржи комбинација на растителни масла: невен, бадем и маслинки, и витамински комплекс. Збогатена е со Shea Butter и етерично масло од портокал. Погодна е за сува и чувствителна кожа. Ги ублажува симптомите на егземи, псоријаза и лузни, а има и антицелулитен ефект. 

9110 Интензивен балзам плус 250мл  (Кондиционер со протеин)

Балзамот покрај протеини содржи Д-пантенол кој е провитамин Б5. На косата и дава еластичност и ја чува од  сушење. Д- пантенолот ја регенерира косата која е во фаза на „цветање“, ја подобрува состојбата на оштетената коса. Го олеснува чешлањето, ја поттикнува регенерацијата на кожата на главата, и дава еластичност и мекост. 

9306 Спреј за здив 25мл

Еколошко, антибактериско средство кое покрај квалитетните активни компоненти содржи екстракти на лековити билки:  кантарион, босилек, нане и жалфија. Се употребува за испирање на устата и грлото.  Многу е добар за заштита од настинки, за пушачи, асматичари. 

Continue Reading Акција
АКЦИИ ЗА МЕСЕЦ МАЈ 2021

Акција за месец мај, сет со 15% попуст од 3 производи од колекција Роса, за само 1163 денари, или пак дознајте како да си добиете дополнителни 33% попуст и бесплатна достава.

Може да се јавите на тел. 071 289 007 или да пратите порака за да добиете дополнителни информации.

 • Флора крема за нега на тело 225мл
 • Балсам за коса 250мл
 • Спреј за освежување зсив 25мл

9310 Флора крема 225мл

Флора е крема за нега, ревитализација, релаксација и масажа на телото која содржи комбинација на растителни масла: невен, бадем и маслинки, и витамински комплекс. Збогатена е со Shea Butter и етерично масло од портокал. Погодна е за сува и чувствителна кожа. Ги ублажува симптомите на егземи, псоријаза и лузни, а има и антицелулитен ефект. Прочитај повеќе…

9110 Интензивен балзам плус 250мл  (Кондиционер со протеин)

Балзамот покрај протеини содржи Д-пантенол кој е провитамин Б5. На косата и дава еластичност и ја чува од  сушење. Д- пантенолот ја регенерира косата која е во фаза на „цветање“, ја подобрува состојбата на оштетената коса. Го олеснува чешлањето, ја поттикнува регенерацијата на кожата на главата, и дава еластичност и мекост. Прочитај повеќе…

9306 Спреј за здив 25мл

Еколошко, антибактериско средство кое покрај квалитетните активни компоненти содржи екстракти на лековити билки:  кантарион, босилек, нане и жалфија. Се употребува за испирање на устата и грлото.  Многу е добар за заштита од настинки, за пушачи, асматичари. Прочитај повеќе…

Continue Reading Акции за месец мај 2021 година
АКЦИИ ЗА МЕСЕЦ АПРИЛ 2021

Акција за месец април, сет со 15% попуст од 3 производи од колекцијата Селекта, за само 1008 денари, или пак дознајте како  да си добиете дополнителни 33% попуст и бесплатна достава

Може да се јавите на тел. 071 289 007 или да пратите порака за да добиете дополнителни информации.

 • Концентрат за подови 500мл
 • Концентрат за облека 500мл
 • Омекнувач за облека 500мл

9011 Концентрат за подови 500мл

Содржи висок процент на површинско активни материи кои со екстрактот на босилек имаат антибактериско дејство. Погоден е за рачно и машинско чистење на бетонски, кисело-отпорни, керамички, пластични и сл. подни површини. Може да се употребува за чистење на подови во хали, аеродроми, кланици итн. Прочитај повеќе…

9006 Концентрат за облека 500мл

Содржи екстракт на босилек и биоразградиви активни материи. Се употребува за рачно и машинско перење на облека. Погоден е за нежни ткаенини и ткаенини во боја. Се употребува за сите видови на памучна, синтетичка, целулозна и свилена облека. Одлично ги отстранува сите видови на нечистотии. Еколошки производ, без алкали и фосфати. Прочитај повеќе…

9005 Омекнувач за облека 500мл 

Содржи екстракт на босилек и мирис на јоргован. На облеката и ја дава потребната мекост и долготрајна свежина. Го намалува статичкиот електрицитет, туткањето и значително го олеснува пеглањето. Ја зголемува моќта на впивање и го продолжува векот на траење на облеката. Прочитај повеќе…

Continue Reading Акции за месец април 2021 година
АКЦИИ ЗА МЕСЕЦ МАРТ 2021

Месецот на жената, на поубавиот пол, на дарувања и изненадувања. Искористете ја понудата и набавете си го овој прекрасен сет со 15% попуст за само 1596 денари, или пак дознајте како  да си добиете дополнителни 33% попуст и бесплатна достава

Може да се јавите на тел. 071 289 007 или да пратите порака за да добиете дополнителни информации.

 • Дезодоранс со Алое вера 100 мл
 • Органски шампон Санус 200 мл
 • Тоник за лице 200 мл

9212 Дезодоранс Алое Вера 100мл

Со благ мирис на Алое, е наменет за лица кои употребуваат свој парфем. Дезодорансот има благ мирис на Алое Вера кој брзо испарува така што не влијае на мирисот на дезодорансот кој се употребува, а при тоа го неутрализира непријатниот мирис. Прчитај повеќе…

9630 Органски шампон Санус 200мл

Содржи екстракт на невен, коприва и масло од пченични никулци. БЕЗ СУЛФАТИ, СИЛИКОНИ И ПАРАБЕНИ. Се употребува за миење на косата, и дава сјај, ја негува и хидрира. Одличен е за регенерација на сува и оштетена коса. Го зајакнува коренот на влакното и ја негува чувствителната кожа на главата. Има благ кондиционирачки ефект. Прочитај повеќе…

9218 Тоник за чистење лице, 200мл

Тоникот содржи  екстракт од цвет на невен, камилица и Д-пантенол и хидрогенизираното рицинусово масло. Ја подмачкува, ја чисти кожата, го доведува себумот во оптимални граници, што спречува нејзино сушење и лупење. Има антисептичко и антифлогистичко дејство, што значи ја чисти, храни и ја чува кожата од негативни надворешни влијанија. Прочитај повеќе…

Continue Reading Акции за месец март 2021 година
АКЦИИ ЗА МЕСЕЦ ФЕВРУАРИ 2021

Месецот на вљубените, февруари, и во Лимес носи прекрасни изненадувања. Искористете ја понудата и набавете си го овој прекрасен сет со 15% попуст за само 1268 денари, или пак дознајте како  да си добиете дополнителни 33% попуст и бесплатна достава

Може да се јавите на тел. 071 289 007 или да пратите порака за да добиете дополнителни информации.

 • Млеко за лице и тело со Q10 и алантоин 200мл
 • Благ шампон за секој ден 500мл
 • Lady купка 250мл

9118 Млеко за лице и тело со Q 10 200мл

Врвно, повеќенаменско хидратантно млеко за нега на лице и тело. Исклучително блага и брзо впивачка текстура. Формулата на млекото со алантоин и екстракт на невен. Со редовна употреба на млекото за кожа, брчките ефикасно се намалуваат, а нивното враќање и создавање  на нови е спречено. Q10 ефикасно ја штити кожата од негативни надворешни влијанија. Прочитај повеќе…

Шампон за секој ден (9105) 500мл, (9106) 250мл

Содржи екстракт на коприва, липа и глицерин. Се употребува за секојдневно миење на косата и за туширање. Се препорачува на сите лица, посебно на спортисти, како и деца и бебиња, бидејќи не ги надразнува очите. Со оглед на тоа што шампонот е благ, одговара на сите типови коса и кожа. Прочитај повеќе…

9120 Леди купка со невен и алантоин 250мл

Кремаста формула со интензивен мирис која нежно ја чисти и ја омекнува кожата. Содржи активна материја алантоин и природен екстракт од цвет на невен кои благотворно делуваат на кожата. Присуството на благи компоненти доведува до освежување на кожата и и дава дополнителна хидратација и сјај. Кожата по третманот станува совршено чиста, миризлива и негувана. Купката е наменета за сите типови на кожа. Прочитај повеќе…

Continue Reading Акции за месец февруари 2021 година
АКЦИИ ЗА МЕСЕЦ ЈАНУАРИ 2021

Празничните акции продолжуваат. Искористете ја понудата на Лимес и набавете си го овој прекрасен сет со 15% попуст за само 1107 денари, или пак дознајте како  да си добиете дополнителни 33% попуст. 

Може да се јавите на тел. 071 289 007 или да пратите порака за да добиете дополнителни информации.

 • Ароматична био сол
 • Росафреш
 • Спортлим гел

9111 Ароматична био сол со невен и босилек 450гр

Ароматична сол за капење со додаток на екстракти на лековити билки, се состои од растворливи соли кои имаат смирувачки ефект и дезинфекционо дејство. Мешавина од најквалитетни ноти која ја освежува кожата и целото тело, спречува сушење и ја чисти кожата. Има терапевтско дејство бидејќи помага при несоница, главоболка и воспаление на мускулите, жуљеви. Прочитај повеќе…

9303 Росафреш водичка за плакнење на уста 80мл

Содржи активни компоненти и екстракти на лековити билки: босилек, кантарион, нане и жалфија. Водичката за уста ги плакне нечистотиите, односно талозите на забите и непцата, овозможува пријатен и свеж здив.  Делува антибактериски, штити од воспаление на грлото и непцата и помага во лечење на афти и ранички во устата, има и антисептичкото дејство, антимикробно, аналгетско и дезинфекционо дејство. Превентивно делува против кариес, спречува создавање на каменец. Прочитај повеќе…

9404 Спортлим гел 100мл

Содржи ментол, арника, камфор, етерично масло од чајевац, екстракт на лута пиперка, етерично масло на каранфилче. Со локална употреба ги намалува последиците од повреди (спортски, ревматски и болки во зглобовите, ја олеснува главоболката и проблемите со синусите, ги намалува симптомите на настинка и грип. Прочитај повеќе…

Continue Reading Акции за месец јануари 2021 година
АКЦИИ ЗА МЕСЕЦ ДЕКЕМВРИ 2020

Месецот на новогодишните акции, декември, ни нуди многу моменти за подарување, за изненадувања, за радувања. Искористете ја понудата на Лимес и набавете си го овој прекрасен сет со 15% попуст за само 1088 денари, или пак дознајте како  да си добиете дополнителни 33% попуст. 

Може да се јавите на тел. 071 289 007 или да пратите порака за да добиете дополнителни информации.

 • Антибактериски течен сапун
 • Пилинг крема
 • Паста за заби Росадент

9108 Антибактериски течен сапун 250мл

Содржи екстракт на босилек, глицерин и октопирох. Антибактерискиот течен сапун претставува идеална комбинација на екстракт на босилек и активни компоненти кои делуваат на широк спектар на бактерии. Се употребува за секојдневно миење на раце, тело и интимна нега. Со комбинација на овој сапун и семејна крема добиваме лековити, мелемски ефекти. Прочитај повеќе…

9312 Пилинг крема 100мл

Пилинг кремата во својот состав содржи висока концентрација на екстракт на камилица, какао путер, рицинусово масло и мелени лушпи од семки од кајсија. Наменета за сите типови на кожа. Посебно се препорачува за нега на сува, рапава и испукана кожа. Прочитај повеќе…

9301 Концентрирана паста за заби Росадент 100гр

Квалитетна паста со билни екстракти на кантарион, босилек, нане и жалфија, мирисни и лековити билки од подножјето на Стара планина. Содржи специјални полнила LP со заоблени честици кои даваат ефект на ,,меко“ чистење, без оштетување на површината на забите и во исто време делува како полирачко средство, а одлична е и при парадентоза. Прочитај повеќе…

Continue Reading Акции за месец декември 2020 година
АКЦИИ ЗА МЕСЕЦ НОЕМВРИ 2020

Во ноември овозможете си беспрекорна хигиена на домот но без употреба на хемија. Лимес ни даде одлична понуда на 3 природни производи на база на билки со 15% попуст, за само 834 денари. 

Доколку пак сакате дополнителни 33% попуст може да се јавите на тел. 071 289 007 или да пратите порака за да добиете дополнителни информации.

 • Детергент за стакло
 • Концентрат за перење облека
 • Оплеменувач

9003 Концентрат за стакло 500мл

Содржи екстракт на босилек кој има антибактериско својство и пријатен мирис. Чисти и дезинфицира, му дава висок сјај на стаклото,  остава богат заштитен филм кој спречува задржување на капките од вода и го намалува ефектот на валкање. Стаклата не се замаглуваат и не замрзнуваат на температура до – 5 степени целзиусови. Прочитај повеќе…

9006 Концентрат за облека 500мл

Содржи екстракт на босилек и биоразградиви активни материи. Се употребува за рачно и машинско перење на облека. Погоден е за нежни ткаенини и ткаенини во боја. Се употребува за сите видови на памучна, синтетичка, целулозна и свилена облека. Одлично ги отстранува сите видови на нечистотии. Еколошки производ, без алкали и фосфати. Прочитај повеќе…

9012 Оплеменувач за облека 500мл

Содржи екстракт на див костен и мирис на бохор. Дивиот костен делува на грињите и молците. Се употребува за сите видови на памучна, волнена, синтетичка, целулозна и свилена облека. Го олеснува пеглањето, ги освежува боите, го продолжува векот на траење на облеката, го намалува статичкиот електрицитет. Прочитај повеќе…

Continue Reading Акции за месец ноември 2020 година
АКЦИИ ЗА МЕСЕЦ ОКТОМВРИ 2020

Октомври, месец за енерегетски баланс, овозможете му на телото да се подготви за ладната зима. Нахранете ја кожата, косата, средете ја усната шуплина и забите. Лимес ни даде одлична понуда на 3 природни производи на база на билки со 15% попуст, за само 1388 денари. 

Доколку пак сакате дополнителни 33% попуст може да се јавите на тел. 071 289 007 или да пратите порака за да добиете дополнителни информации.

 • Шампон против првут
 • ФЛОРА крема
 • Паста за заби Беладент

9109 Шампон против првут 250мл

Содржи октопирокс, екстракт на невен и кантарион, глицерин. Во комбинација со екстракти на лековити билки и активните компоненти, интензивно се отстранува првутот. pH е неутрален. Се користи за секојдневно миење на косата и заштита од првут. Прочитај повеќе…

9310 Флора крема 225мл

Флора е крема за нега, ревитализација, релаксација и масажа на телото која содржи комбинација на растителни масла: невен, бадем и маслинки, и витамински комплекс. Збогатена е со Shea Butter и етерично масло од портокал. Погодна е за сува и чувствителна кожа. Ги ублажува симптомите на егземи, псоријаза и лузни, а има и антицелулитен ефект. Прочитај повеќе…

9302 Концентрирана паста за заби Беладент 100гр

Содржи екстракти на лековити билки:  камилица, босилек, кантарион и жалфија. Квалитетна паста со антибактериски систем. На природен начин ги штити Вашите заби и непца. Го освежува здивот, има пријатен вкус и антибактериско дејство. Дава блескава белина на Вашите заби. Прочитај повеќе…

Continue Reading Акции за месец октомври 2020 година
АКЦИИ ЗА МЕСЕЦ СЕПТЕМВРИ 2020

Дојде и септември, месец за регенерација на кожата и косата од штетните сончеви зраци во текот на летниот период. Лимес ни даде одлична понуда на 3 природни производи на база на билки за хигиена на домот, облеката и усната шуплина, со 15% попуст, за само 855 денари. 

Доколку пак сакате дополнителни 33% попуст може да се јавите на тел. 071 289 007 или да пратите порака за да добиете дополнителни информации.

 • Антибактериски течен сапун (АБС)
 • GENTLEMAN 3 во 1, купка и шампон 
 • Антирид крема ноќна

9108 Антибактериски течен сапун 250мл

Содржи екстракт на босилек, глицерин и октопирох. Антибактерискиот течен сапун претставува идеална комбинација на екстракт на босилек и активни компоненти кои делуваат на широк спектар на бактерии. Се употребува за секојдневно миење на раце, тело и интимна нега. Со комбинација на овој сапун и семејна крема добиваме лековити, мелемски ефекти. Прочитај повеќе…

9121 Гентлемен со невен и алантоин 250мл

Содржи екстракт на невен и алантоин, хијалуронска киселина, и други активни материи кои делуваат на кожата и косата и по употребата стануваат совршено хидрирани, миризливи и негувани. Идеална комбинација за секојдневна употреба. Гелот за туширање 3 во 1 се употребува за миење на косата, на лицето и на целото тело. Прочитај повеќе…

9204  Ноќна антирид крема, со колаген, 15мл 

Содржи суровини со козметички квалитет: пчелин восок, билни масла како, јојоба, рицинусово, бадемово масло, витамин Е и витамин А, колаген, хијалуронска киселина. Комплексот на биоактивни материи од кремата преоѓа во подлабоките слоеви на кожата, исправајќи ги постоечките и спречувајќи го формирањето на нови брчки. На кожата и се враќа еластичноста и влажноста. Прочитај повеќе…

Continue Reading Акции за месец септември 2020 година