9604 Метабо чај, 40 кесички - 678 денари

СОСТАВ:

Коприва, Шипка, Петровец, Кантарион, Мајчина душица, Жалфија.

ДЕЈСТВО:

Придонесува за брзо и ефикасно воспоставување на рамнотежа во организмот и го забрзува метаболизмот. Брзината на метаболизмот е вистински клуч за брзо и ефикасно согорување на масните наслаги. Се пие за време на оброкот со додаток на јаболков оцет. Со тоа се намалува волуменот во желудникот за внесување на храна. Храната се кваси со чајот со што се олеснува варењето, а јаболковиот оцет го согорува вишокот на масни ткива. Не содржи агресивни билки за варење, како што е сената.

НАЧИН НА УПОТРЕБА:

Една кесичка во 0,5 л вода ( 2 кесички во 1л вода за цел ден). Кога ќе зоврие се остава да се излади. Се пие во текот на оброкот со додаток на јаболков оцет (1-2 лажици).

ЗАБЕЛЕЖУВАЊА ОД МРЕЖАТА НА ПОТРОШУВАЧИ:

  • Се употребува како извонредно средство за  намалување на телесната тежина.

Доколку имате прашање во врска со производот, или сакате да го нарачате, пополнете ја формата  

со оставање на вашата е-пошта се согласувате повремено да добивате известувања од Лимес MK
ако нарачувате производ, ве молиме доколку сакате побрза комуникација, оставете телефонски број во порака (не е задолжително, оставате по ваша желба и ќе биде искористен за комуникација поврзана исклучиво со лимес производите). Доколку порачате производ, ќе ве исконтактира член на Лимес од мрежата на тим лидерот Билјана Анчевска за да се договорите околу начинот на достава.