9603 Кардио чај, 40 кесички - 678 денари

СОСТАВ:

Цвет и лист од глог, Жалфија, Кантарион, Маточина, Шипка, Оригано (Вранилова трева).

ДЕЈСТВО:

Се користи за регулирање на крвниот притисок, ги чисти и зајакнува крвните садови. Пред се е наменет за регулирање на високиот крвен притисок, но може да се користи и за регулирање на нискиот крвен притисок. При регулирањето на нискиот крвен притисок, чајот треба да се користи во помали дози, со задолжително контролирање на крвниот притисок.
Чајот помага и при намалување на притисокот во организмот и смирување. Од таа причина, може да го пијат и лица кои имаат проблеми со несоница, навечер пред спиење. Може да се комбинира со чајот број 1 (Ранкин чај ) и со чајот број 2 ( Пробавит чај).

НАЧИН НА УПОТРЕБА:

Една вреќичка чај во 2дл врела вода. Се лади. Се пие во мали количества, а што почесто. Се пијат 2-3 шољички чај во текот на денот со контролирање на крвниот притисок. Содржината на вреќичката може да се пие и разматена во јогурт.

Доколку имате прашање во врска со производот, или сакате да го нарачате, пополнете ја формата  

со оставање на вашата е-пошта се согласувате повремено да добивате известувања од Лимес MK
ако нарачувате производ, ве молиме доколку сакате побрза комуникација, оставете телефонски број во порака (не е задолжително, оставате по ваша желба и ќе биде искористен за комуникација поврзана исклучиво со лимес производите). Доколку порачате производ, ќе ве исконтактира член на Лимес од мрежата на тим лидерот Билјана Анчевска за да се договорите околу начинот на достава.