РОСА колекција за мажи

Мажите исто така сакаат да изгледаат убаво, да се чувствуваат млади и полни со енергија. Затоа Лимес не ги изостави и нив. Создаде неколку производи специјално наменети за мажи со стил и вкус, а секако дека сите производи наменети за општа употреба, може да ги користат и тие. Во Лимес повеќето производи се унисекс, па слободно мажи, повелете пробајте се што ви изгледа примамливо, ќе имате бенефит од моќта на билките преточена во нашите производи.

9305 Лосион за после бричење ,,For mеn“ 135мл

Лосионот е направен од посебно одбрани суровини: етил алкохол, екстракт од коприва, борна киселина, алантион, кремафор. Лосионот има антибактериски и дезинфекциони својства. Го коригира штетното влијание на бричењето, ја враќа маснотијата на лицето, со создавање на тенок слој на кожата. Прочитај повеќе…

9221 Ролон машки 65мл

Содржи минерал магнезиум и освежителни мирисни ноти. Благодарение на благиот сурфактант на база на сончогледово масло Натура Фреш има кремаста структура која овозможува полесно нанесување, длабински ја негува кожата и ја прави свиленкаста и мека. Дава сигурна заштита од непријатна миризба која ја предизвикуваат бактериите во текот на потењето. Не содржи алуминиум, парабени и алкохол. Прочитај повеќе…

9121 Гентлемен со невен и алантоин 250мл

Содржи екстракт на невен и алантоин, хијалуронска киселина, и други активни материи кои делуваат на кожата и косата и по употребата стануваат совршено хидрирани, миризливи и негувани. Идеална комбинација за секојдневна употреба. Гелот за туширање 3 во 1 се употребува за миење на косата, на лицето и на целото тело. Прочитај повеќе…