Неодермил е главна активна супстанца која ги поттикнува ензимите во кожата да го создаваат и го зголемуваат колагенот за околу 6%, еластинот за околу 11% додека длабочината на брчките се намалува за околу 15% , што го имаат покажано истражувањата.

Неодермил може да се смета за нов извор на биоенергија за вашата кожа. Тоа е метил глукозид фосфат и содржи аминокиселини лизин и пролин, како и метални јони на бакар. 

Ова е биоактивна состојка, слична на колагенот и има за цел значително да ја подмлади нашата кожа.

Оваа состојка е без конзерванс, составен дел од серумите и кремите, како и други производи кои работат на подмладување на вашата кожа. Добро е за брчки околу очите, но и за брчки околу усните, таканаречени насмевки, потоа брчки на челото и образите, како и брчки во пределот на вратот.

Неодермил зајакнува, регенерира, ревитализира.

neodermyl1

Се смета за инстантно решение за брчки бидејќи може да забележите дека кожата е помека од првата употреба, а за само две недели ќе забележите посериозни знаци на свежина на лицето и поцврста и затегната кожа.

Иако веќе знаеме за многу препарати, како што се колаген, хијалуронска киселина, коензим Q10 и ги сметаме за одлични, неодермилот се покажа како уште подобро средство против брчки.

Со постојано користење препарати кои содржат неодермил, тонусот на вашата кожа ќе се подобри значително и трајно. Ќе бидете посвежи и уморната кожа на лицето ќе изгледа поодморено. Ова е особено точно за луѓето кои се стари и кои поради некоја причина не се поддржувачи на каков било вид на инвазивни третмани за подмладување.

Најдоброто нешто за сето ова е што неодермилот се препорачува и за многу млада кожа, ако е уморна или дехидрирана. Можете да го користите дури и ако немате брчки – како превенција, и ќе биде подеднакво ефикасно кога станува збор за брчки кај средовечни луѓе.

Студии за неодермил
Студиите за неодермил покажаа дека тој е неприкосновен во борбата против брчките. Експертите сметаат дека е безбедна замена за лесно испарливите силикони затоа што, велат тие, има врвно испарливо однесување.

Ин виво тестовите покажаа дека неодермилот го стимулира производството на колаген во кожата, што е неопходно за силна и цврста кожа.

Неодермил стимулира тропоеластин за 57% и синтеза на еластин за 190%. Овие се два основни протеини неопходни за одржување на еластичноста на кожата.

Производот со 1% Неодермил ја зголеми цврстината на кожата за 12 пати и густината на колагенот за 7,5 пати за 15 дена во споредба со плацебо.

neodermyl2

Исто така, оваа состојка нема токсични елементи. 

Неодермил исто така ја елиминира лепливоста на кремот, односно лепливото чувство што кремот може да го пренесе. Се вели дека карактеристика на сите витамини кои се ставаат во кремите и серумите е дека се лепливи. Затоа, идеално е да имате неодермил во дневни креми и креми со СП фактор.

Оваа формулација ќе биде многу лесна и ќе и даде на вашата кожа се што е потребно, без непријатни несакани ефекти.

Ако ви треба крема за преку ден,  што нема да го направи вашето лице мрсно и која е добра како основа за шминка, а воедно и негува, тоа е тоа. Бидејќи е добро решение за денот, ќе биде и добро решение за ноќта. Освен ако не ви треба посилна ноќна хидратација.

Исто така Неодермилот е одличн е за лето, бидејќи освен што не е леплив, се однесува добро и кога има заштитен фактор. Ова значи дека е практично незаменлив во лето.

Неодермилот  нема колаген, но го стимулира неговото производство. За него се вели дека делува како природен колаген во кожата.

Постојните брчки се помалку видливи. Истражувањата покажаа дека само по неколку недели употреба, постојните брчки се помалку изразени.
Новите брчки се појавуваат поретко. Ако сте упорни и ги применувате овие препарати доволно често, вашата кожа ќе биде помазна и без брчки.

Безживотната кожа ќе биде поздрава и посјајна. Сите оние кои се борат со слаба хидратација можат да здивнат. Со користење на производот со Неодермил, кожата на лицето ќе биде потхранета и сјајна.

Сувата кожа ќе стане минато. Неодермилот е одличен за хидрирање на кожата, затоа без страв дека вашата кожа ќе биде сува.

Текстот е превземен од сајтот Minut za mene.