РОСА БЕБИ колекција за деца и бебиња

Децата се наше најголемо богатство. Треба да ги заштитиме од штетното дејство на целата хемија околу нас. Затоа користете природни производи на база на билки, потполно безбедни за деца.

9205 Беби крема  55мл

Идеална комбинација на екстракт од камилица (Chamomilla matricaria) и внимателно одбрани природни масни материи и активни компоненти. Екстрактот на камилица на кожата и дава влажност, ги спречува гнојните воспаленија, го забрзува зараснувањето на раните, опушта. Помага кај акни, алергии, измрзнатини, инфекции на рани, изгоретини и пликови. Кремата има антибактериски својства. Прочитај повеќе…

9113 Детски шампон купка 250мл

Содржи природни активни материи и екстракт на камилица. Екстрактот на камилица (Chamomilla Matricaria) делува против воспалително, смирувачки и антибактериски на кожата.  pH вредноста е приспособена на кожата, со што во потполност е заштитена нејзината природна обвивка и кожата станува чиста и нежна без воспаление, сушење и лупење. Прочитај повеќе…

9114 Беби шампон купка 250мл

Содржи екстракт на невен, камилица, токоферол, провитамин B, D-пантенол. Jа омекнува кожата и ја поттикнува циркулацијата на крвта. Невенот ја храни и регенерира кожата. Прочитај повеќе…

9112 Крема за после сончање – Лимес Сан 200мл

Интензивно освежува, лади, ја штити кожата и помага на исушената, иритирана кожа да ја надополни изгубената влажност и еастичност. Ја регенерира кожата и овозможува смирувачка богата нега. Освен невен содржи и D-Panthenyltriacetat , диглицерин, Bisabolol, кристали на ментол.. Прочитај повеќе…