9114 Беби шампон купка, 250мл - 317 денари

СОСТАВ:

Содржи екстракт на невен, камилица, токоферол, провитамин B, D-пантенол.

ДЕЈСТВО:

Екстрактот на невен (Calendula Officinalis) ја омекнува кожата и ја поттикнува циркулацијата на крвта. Невенот ја храни и регенерира кожата.

Камилицата (Chamomilla Matricaria) делува против воспалително и антибактериски на кожата.

Купката е формулирана на база на благи и високо квалитетни активни материи. Неутрална е и безбедна, дури за најчувствителната детска кожа. Нејзиното благо дејство го гарантираат екстрактите на невен, токоферол и провитамин B. 

НАЧИН НА УПОТРЕБА:

Купката создава богата пена која лесно се плакне и не ги надразнува очите, така што капењето за бебињата претставува уживање.

Се употребува за миење и нега на кожата и косата. Се користи за капење на бебето, доволно е 1 дневно, може да се мие и косата бидејќи е 2 во 1 и купка и шампон. Се става малку, не ги иритира очите и кожата. 

Доколку имате прашање во врска со производот, или сакате да го нарачате, пополнете ја формата  

со оставање на вашата е-пошта се согласувате повремено да добивате известувања од Лимес MK
ако нарачувате производ, ве молиме доколку сакате побрза комуникација, оставете телефонски број во порака (не е задолжително, оставате по ваша желба и ќе биде искористен за комуникација поврзана исклучиво со лимес производите). Доколку порачате производ, ќе ве исконтактира член на Лимес од мрежата на тим лидерот Билјана Анчевска за да се договорите околу начинот на достава.