9602 Пробавит чај, 40 кесички - 678 денари

СОСТАВ:

Петровец, Кичица (црвен кантарион или грозничавче), Пелин, Црвено подабиче (ива трева), Жалфија, Нане.

ДЕЈСТВО:

Се користи како замена или дополнување на разни лекови за смирување на тешкотиите во желудникот и системот за варење, на пример Ранитидин. Го намалува лачењето на желудочната киселина и го неутрализира нејзиното дејство.
Тегобите предизвикани од конзумирање на тешки јадења и сува храна, ги отстрануваме со користење на овој чај. Извонредната комбинација на билки благотворно делува на системот на органите за варење, алергии на храна, зголемена киселост- гастритис, чир на желудник, болка во желудник, лошо варење, надуеност на желудникот, мачнина и опстипација.

НАЧИН НА УПОТРЕБА:

Една кесичка во 2-3 децилитри вода. Се пие незасладен, во што помали количини и задолжително при јаки болки. Се пие изладен. Содржината на кесичката може да се размати во јогурт и да се испие.

ЗАБЕЛЕЖУВАЊА ОД МРЕЖАТА НА ПОТРОШУВАЧИ:

  • Успешно ги решава проблемите со киселина и воспаление на желудникот.

Доколку имате прашање во врска со производот, или сакате да го нарачате, пополнете ја формата  

со оставање на вашата е-пошта се согласувате повремено да добивате известувања од Лимес MK
ако нарачувате производ, ве молиме доколку сакате побрза комуникација, оставете телефонски број во порака (не е задолжително, оставате по ваша желба и ќе биде искористен за комуникација поврзана исклучиво со лимес производите). Доколку порачате производ, ќе ве исконтактира член на Лимес од мрежата на тим лидерот Билјана Анчевска за да се договорите околу начинот на достава.