9301 Концентрирана паста за заби Росадент, 100гр - 471 денар

СОСТАВ:

Квалитетна паста со билни екстракти на кантарион, босилек, нане и жалфија, мирисни и лековити билки од подножјето на Стара планина. Содржи специјални полнила LP со заоблени честици кои даваат ефект на ,,меко“ чистење, без оштетување на површината на забите и во исто време делува како полирачко средство.

Кантарион (Hupericium Perforatum)  одличен е за кожата и слузокожата, има анелгетско, бактерицидно  и антивирусно дејство.

Нане (Menthae piperitae folium) е една од најпознатите лековити билки која од многу одамна се употребува во медицината.. Делува антисептички (спречува развој на микроорганизми), анелгетски, антиспазматично, антибактериски, смурувачки, антивирусно и ефикасно лечи бројни тешкотии и инфекции. Помага при болести на непцата и здивот од устата.

Жалфија (Salviae Folium) е многу ароматична и има специфичен мирис. Има антидепресивно, антисептичко, антиспазматично, бактерицидно, седативно, тонично дејство, освежува, смирува, помага при затегање на ткивото.   Добра е за плакнење на грлото и устата. Поради своето антисептичко дејство жалфијата ја намалува можноста за појава на болести на непцата.

Босилек (Basilicum Ocimum) делува антибактериски и антисептички (спречува развој на микроорганизми).

ДЕЈСТВО:

  • го освежува здивот
  • ги чисти и полира забите
  • ги уништува бактериите кои се собираат во устата
  • ја ублажува парадентозата

НАЧИН НА УПОТРЕБА:

Се употребува за секојдневно миење на забите. Со оглед на тоа дека е концентрирана, потребна е помала количина од пастата за едно миење од стандардните пасти за заби.

Доколку имате прашање во врска со производот, или сакате да го нарачате, пополнете ја формата  

со оставање на вашата е-пошта се согласувате повремено да добивате известувања од Лимес MK
ако нарачувате производ, ве молиме доколку сакате побрза комуникација, оставете телефонски број во порака (не е задолжително, оставате по ваша желба и ќе биде искористен за комуникација поврзана исклучиво со лимес производите). Доколку порачате производ, ќе ве исконтактира член на Лимес од мрежата на тим лидерот Билјана Анчевска за да се договорите околу начинот на достава.