9630 Органски шампон Санус, 200мл - 906 денар

СОСТАВ:

Содржи екстракт на невен, коприва и масло од пченични никулци. БЕЗ СУЛФАТИ, СИЛИКОНИ И ПАРАБЕНИ. Потполно природен шампон кој ви овозможува правилно да ја негувате косата и да го вратите изгубениот сјаји виталност. Содржи благи површински активни материи кои не се агресивни за кожата на главата, не ја сушат косата и не ја отстрануваат фарбата.

Невен – благодарение на антибактериското и антивоспалително дејство, маслото на невен го забрзува зараснувањето и обновувањето на кожата. Ја зајакнува косата и го поттикнува нејзиното растење.

Коприва – многу ја употребуваат и за нега на сува кожа и коса. Богата е со витамини (Б -комплекс, Е, Ц и Д), антиоксиданси, минерали (цинк, железо, магнезиум, селен), нутритиенти. Најпознатата употреба и е за подобрување на проблемите со опаѓање на косата, зајакнување на косата, првут, чешање. Силициумот и железото од листот на копривата исто така ја спречуваат појавата на бели влакна и го подобруваат растењето на косата.

Масло од пченични никулци – изобилува со разни минерали и витамини. Маслото од пченични ркулци содржи големи количини на витамин А, Б комплекс витамини, витамин Д, витамин Е дури 7 пати повеќе од другите масла и многу реткиот витамин К. Поради богатиот витамински состав, спречува кршење и сушење на косата со што овозможува здрав изглед, сјај и мазност. Маслото од пченични никулци ја регулира природната ПХ вредност на косата, при тоа штитејќи го влакното од габични и бактериски инфекции. Освен тоа, маслото од пченични никулци ги хидратизира испуканите врвови на косата кои се чест проблем кај жените.

ДЕЈСТВО:

Се употребува за миење на косата, и дава сјај, ја негува и хидрира. Одличен е за регенерација на сува и оштетена коса. Го зајакнува коренот на влакното и ја негува чувствителната кожа на главата. Има благ кондиционирачки ефект.

  • Ја зајакнува и обновува косата
  • Спречува пукање на влакното
  • Ефикасно го негува коренот, целото влакно и врвовите

Посебно се препорачува на лица кои имаат слабо влакно, коса која долго време е третирана со фарба, оштетена, или на оние кои се склони кон алергиски реакции.

НАЧИН НА УПОТРЕБА:

Добро навлажнете ја косата. На тој начин природниот шампон подобро ќе се распореди по косата и ќе ја одработи својата работа. Исплакнете ја косата темелно. Ве советуваме шампонот без сулфати да го употребувате најмалку 4 недели. Дури потоа може да го видите волшепството на природниот шампон за коса.

Доколку имате прашање во врска со производот, или сакате да го нарачате, пополнете ја формата  

со оставање на вашата е-пошта се согласувате повремено да добивате известувања од Лимес MK
ако нарачувате производ, ве молиме доколку сакате побрза комуникација, оставете телефонски број во порака (не е задолжително, оставате по ваша желба и ќе биде искористен за комуникација поврзана исклучиво со лимес производите). Доколку порачате производ, ќе ве исконтактира член на Лимес од мрежата на тим лидерот Билјана Анчевска за да се договорите околу начинот на достава.