9008 Универзален концентрат, 500мл - 566 денари

СОСТАВ:

Содржи екстракт на босилек и невен, глицерин, биоактивни материи.

ДЕЈСТВО:

Ефикасно чисти стакло, порцелан, керамика, дрво, обоени површини, а може да се употребuва и за миење на автомобили и машини. Се употребува во домаќинството за чистење на елементите во кујната, тави, модерни садови, санитарии, пластични делови, ѕидни и подни плочки, метални предмети (бакар, сребро, злато…). На третираните површини им дава блескава белина и висок сјај. Ефикасно отстранува каменец и рѓа при што не ја нагризува третираната површина.  Навлегува низ наталожената нечистотија и чисти, а при тоа не остава траги и гребнатинки.

Може да го замени било кој концентрат од колекцијата Селекта. 

Универзален концентрат на Лимес

УНИВЕРЗАЛЕН КОНЦЕНТРАТ - исклучително штедлив, економичен бидејќи е многу концентриран и се користи само по една до две капки. Нема потреба од употреба на ракавици и маскиТелефон за нарачка 071/ 289 007Содржи екстракт на #БОСИЛЕК, #НЕВЕН, #глицерин и ♻ биоактивни материи. Овој #универзален #концентрат може да го замени било кој производ од колекцијата #Селекта на #Лимес. 🍀🌺Ефикасно чисти керамика, #стакло, пластика, порцелан, дрво, други обоени површини во вашето #домаќинство, а може да се користи и за миење на #автомобил и машини 👌🍀🌺Милениците искапени со овој концентрат имаат посјајно влакно, посебно оние со жолтеникава боја🍀🌺Се користи како додаток на прашокот за перење, со цел да се отстранат флеки од облеката, а ако флеката е поголема се капнува директно на облеката. Вади флеки од кафе, р'ѓа, маснотија, овошје, мастило, фломастер, шминка.., па дури и уље за автомобили🍀🌺Одличен е против #бигор🍀🌺Се користи и за побрз раст и развој на растенијата, цвеќињата🍀🌺За чистење на флека од фарба која останува на челото, ушите, вратот.500мл - 420 денари#LimesMk #domakinski #ekoloski #еколошки #majki #ЛимесМкБиби #bosilek #zenski #женски #univerzalen #koncentrat #Limes #здравје #ЛимесМк #цвеќе #хигиена, #дезинфекција #миленици #LimesMkBibi

Posted by Limes МК - Еколошки производи #Биби on Sunday, July 22, 2018

НАЧИН НА УПОТРЕБА:

 • За чистење на накит – раствор 1:5
 • За чистење на мотор на автомобили – раствор 1:3
 • За чистење на каменец – раствор 1(оцет) : 2(концентрат)
 • За чистење на стакла – раствор од 1/2 литар вода и неколку капки концентрат
 • За рачно и машинско перење на облека – комбинација 2 капачиња универзален концентрат и концентрат за облека.
 • Отстранување на флеки – на исфлеканото место се нанесуваат неколку капки чист концентрат , се остава да делува неколку минути и се пере или се остава да се исуши, па се четка.
 • Може да се користи за отстранување на флеки од кафе, рѓа, маснотија, овошје, мастило, фломастер, шминка, фарба од теписи, облека и други ткаенини. Доколку не успеете да ги отстраните флеките со еден обид, повторете го процесот неколку пати.

ЗАБЕЛЕЖУВАЊА ОД МРЕЖАТА НА ПОТРОШУВАЧИ:

 • Универзалниот концентрат може да се употребува за капење на домашни миленичиња
 • Раствор од 1 литар вода и 5 капки концентрат за прскање на цвеќиња
 • Раствор од концентрат и вода може да се употребува за прскање на облека заради полесно пеглање
 • За хемиско чистење на одела – раствор од 1 литар вода и лажичка концентрат, со четка за одело се четка материјалот.

Доколку имате прашање во врска со производот, или сакате да го нарачате, пополнете ја формата  

со оставање на вашата е-пошта се согласувате повремено да добивате известувања од Лимес MK
ако нарачувате производ, ве молиме доколку сакате побрза комуникација, оставете телефонски број во порака (не е задолжително, оставате по ваша желба и ќе биде искористен за комуникација поврзана исклучиво со лимес производите). Доколку порачате производ, ќе ве исконтактира член на Лимес од мрежата на тим лидерот Билјана Анчевска за да се договорите околу начинот на достава.

9008 Универзален концентрат, 500мл - 443 денари