9120 Леди купка со невен и алантоин, 250мл - 453 денари

СОСТАВ:

Содржи активна материја алантоин и природен екстракт од цвет на невен кои благотворно делуваат на кожата, формира заштитен филм и ја штити од влијанието на надразнувачки агенси.

ДЕЈСТВО:

За максимална нега и заштита на кожата. Благодарение на високиот квалитет и благите состојки е идеално средство за капење.

Кремаста формула со интензивен мирис која нежно ја чисти и ја омекнува кожата. Присуството на благи компоненти доведува до освежување на кожата и и дава дополнителна хидратација и сјај. Кожата по третманот станува совршено чиста, миризлива и негувана. Купката е наменета за сите типови на кожа. 

Ја освежува кожата и ја подобрува циркулацијата на крвта, што ќе Ви даде повеќе енергија во текот на денот.

Купката нежно и ефикасно ја чисти кожата, ја чува нејзината природна обвивка. Одржува оптимално ниво на хидратација и маснотија. Има смирувачко дејство на чувствителната  кожа благодарение на екстрактот на цветот на невен, штити од сушење, ја прави кожата мека и мазна. Алантоинот го поттикнува растот на ќелиите на кожата, ја зголемува хидратацијата, има заштитен ефект.

НАЧИН НА УПОТРЕБА:

Мала количина се става на дланка, се додава малку вода, а потоа се нанесува на кожата и се плакне. Или  се става мала количина директно во водата за капење.

Доколку имате прашање во врска со производот, или сакате да го нарачате, пополнете ја формата  

со оставање на вашата е-пошта се согласувате повремено да добивате известувања од Лимес MK
ако нарачувате производ, ве молиме доколку сакате побрза комуникација, оставете телефонски број во порака (не е задолжително, оставате по ваша желба и ќе биде искористен за комуникација поврзана исклучиво со лимес производите). Доколку порачате производ, ќе ве исконтактира член на Лимес од мрежата на тим лидерот Билјана Анчевска за да се договорите околу начинот на достава.