Грижата за нашето тело е една од основните секојдневни активности почнувајќи од најмалите до најстарите. Нега и хигиена на телото се задолжителни секојдневно, без компромис. Но при тоа е многу важно дали ќе одберете производи кои содржат хемија и ќе му наштетите на вашето тело после долготрајна употреба, или пак ќе одберете производи на база на билки, кои во себе ги содржат сите лековити моќи на билките. Лимес има огромна палета на производи за нега и хигиена на телото, затоа одберете го вашиот фаворит, пробајте го и веднаш ќе го препорачате на вашите блиски. Со Лимес нема промашај.

9401 Мелем против потење на нозе, 150мл - 861 денари

СОСТАВ:

Содржи екстракт на босилек и витамини.

Босилекот (Basilicum Ocimum) делува антибактериски и спречува развој на микроорганизми.

Со витамините има задача да ја негува кожата додека специјалната формула на алуминиум, силициумова и борна киселина делува така што во мала мера го намалува потењето и во исто време ги убива бактериите.

ДЕЈСТВО:

На многу ефикасен начин се спречува размножување на бактерии и габички на површината на кожата на нозете.

На тој начин не доаѓа до разложување на потта што директно го елиминира непријатниот мирис на нозете. Мелемот не ја пореметува природната секреција на нозете туку го неутрализира непријатниот мирис, што и дава свежина на кожата на нозете. Мелемот го отстранува непријатниот мирис на нозете, односно нуспродуктите од неговото распаѓање.

НАЧИН НА УПОТРЕБА:

На претходно измиени нозе со антибактериски сапун се прска мелем против потење на нозе. За да се постигне очекуваниот ефект, постапката треба да се повторува 15 дена во континуитет. Се прави пауза од неколку дена, после што постапката се повторува.

Доколку имате прашање во врска со производот, или сакате да го нарачате, пополнете ја формата  

со оставање на вашата е-пошта се согласувате повремено да добивате известувања од Лимес MK
ако нарачувате производ, ве молиме доколку сакате побрза комуникација, оставете телефонски број во порака (не е задолжително, оставате по ваша желба и ќе биде искористен за комуникација поврзана исклучиво со лимес производите). Доколку порачате производ, ќе ве исконтактира член на Лимес од мрежата на тим лидерот Билјана Анчевска за да се договорите околу начинот на достава.

Continue Reading Мелем против потење на нозе
9402 Петалим, 150мл - 838 денари

СОСТАВ:

Петалим кремата се базира на природно масло од цветови на невен и глицерин.

Присуството на екстрактот на невен (Calendula Officinalis) има функција како за омекнување на кожата, така и за поттикнување на циркулација на крвта. Невенот во комбинација со останатите состојки на ќелиите им овозможува добра исхрана што влијае на тоа да кожата на петиците и лактите стане затегната и мазна. Со самото тоа се спречува создавање на  нови наслаги, задебелувања и пукање на кожата.

Глицеринот ја храни и хидрира кожата, овозможува на кожата полесно да ја впие кремата.

Парфемот во кремата ги дезодорира стапалата.

ДЕЈСТВО:

Петалим е крема за лечење и нега на испукана кожа на петици, стапала, лакти.. На кожата и ја враќа мекоста, еластичноста и ја прави мазна само за неколку дена нанесување на кремата. Конципирана е така што  кремата делува на задебелениот дел на кожата, ја омекнува и овозможува полесно отстранување на задебелените ќелии. Откако  е омекнат задебелениот дел и отстранети задебелените ќелии, кремата продира до здравата кожа.

НАЧИН НА УПОТРЕБА:

Кремата се нанесува со втривање на чиста кожа на петици, лакти .. наутро и навечер.

Доколку имате прашање во врска со производот, или сакате да го нарачате, пополнете ја формата  

со оставање на вашата е-пошта се согласувате повремено да добивате известувања од Лимес MK
ако нарачувате производ, ве молиме доколку сакате побрза комуникација, оставете телефонски број во порака (не е задолжително, оставате по ваша желба и ќе биде искористен за комуникација поврзана исклучиво со лимес производите). Доколку порачате производ, ќе ве исконтактира член на Лимес од мрежата на тим лидерот Билјана Анчевска за да се договорите околу начинот на достава.

Continue Reading Петалим
9404 Спортлим гел, 100мл - 861 денари

СОСТАВ:

Содржи ментол, арника, камфор, етерично масло од чајевац, екстракт на лута пиперка, етерично масло на каранфилче.

Ментол е природен изофреноиден фенол. Потекнува од етерично масло на нането каде претставува најзастапена состојка. Има антисептичко дејство па се употребува во препарати за лечење на грло и нос. Има својство на испарување од површината и исто така има благо антисептичко дејство. Влијае на рецепторите за чувство на температура, па ментолот на кожата дава чувство на ладење. Со тоа се ублажуваат симптомите како што се оток, болка и прегреаност на воспаленото место.

Камфор се добива со парна дестилација на дрвото Lauraceae Camphora, по потекло од Јапонија и Кина. Има омекнувачки и ефект на ладење. Смирува чешање, делува против инфекции. Добар анестетик е.

Арника- екстрактот на арника се добива од цветот на арника. Спречува воспаленија и ја смирува кожата. Се употребува за лечење на рани, при што ги ублажува болките и го поттикнува нивното зараснување, ја подобрува циркулацијата.

Етеричното масло од чајевац е одличен антисептик, ја поттикнува циркулацијата и спречува воспаленија и инфекции. Позитивно делува на централниот нервен систем. Ги ублажува изгоретините.

Етеричното масло на каранфилчето има антисептички, дезинфекциони и ароматични карактеристики.

Екстрактот на лутата пиперка е анелгетик , ја намалува зголемената температура и ја ублажува болката. Предизвикува зголемен доток на крв во кожата и се употребува за третирање на болните места на мускулите и зглобовите.

ДЕЈСТВО:

Со локална употреба ги намалува последиците од повреди (спортски и разни други повреди) ревматски и болки во зглобовите, ја олеснува главоболката и проблемите со синусите, ги намалува симптомите на настинка и грип.

Сите компоненти се вградени во лесна хидрофилна подлога од која активните принципи полесно се апсорбираат, а ресорпцијата и продирањето во најдлабоките слоеви е овозможена со природата на самите активни компоненти.

Има својство да испарува од површината и на тој начин ја лади кожата со оглед на тоа дека содржи ментол. Со тоа се ублажуваат симптомите како што се оток, болка и прегреаност на воспалените места. Благодарение на присуството на Камфор има ефект на омекнување и ладење.  Смирува чешање, делува против инфекции.

Спречува воспаление и ја смирува кожата. Ги ублажува болките, ја подобрува и ја поттикнува циркулацијата, и спречува воспаленија и инфекции. Ја намалува покачената температура на кожата и ја намалува болката. Предизвикува зголемен доток на крвта во кожата.

НАЧИН НА УПОТРЕБА:

Се нанесува два до три пати дневно со блага масажа.

НАПОМЕНА:

Производот е наменет исклучително за надворешна употреба.

Да се избегнува контакт на мелемот со слузокожата околу носот, устата, гениталите и очите. Гелот да не се нанесува на оштетена кожа, рани и изгореници. Не се препорачува на лица кои се чувствителни на некои од состојките во производот. По употреба рацете добро да се измијат.

Доколку имате прашање во врска со производот, или сакате да го нарачате, пополнете ја формата  

со оставање на вашата е-пошта се согласувате повремено да добивате известувања од Лимес MK
ако нарачувате производ, ве молиме доколку сакате побрза комуникација, оставете телефонски број во порака (не е задолжително, оставате по ваша желба и ќе биде искористен за комуникација поврзана исклучиво со лимес производите). Доколку порачате производ, ќе ве исконтактира член на Лимес од мрежата на тим лидерот Билјана Анчевска за да се договорите околу начинот на достава.

Continue Reading Спортлим гел
9405 Хемолим, 35мл - 453 денари

СОСТАВ:

Гел против хемороиди содржи екстракт на див костен, екстракт на дабова кора и други природни компоненти вградени во форма на гел од кој сите активни материи лесно се ресорбираат и прават релативно брз ефект на делување.

ДЕЈСТВО:

Помага на лица кои имаат проблеми со проширени вени во дебелото црево (хемороиди).

Гелот на база на екстракт на дабова кора помага во стеснување на проширените вени и капилари.

Доколку постои и крварење, помага за побрзо прекинување и санирање на евентуални ранички на местата каде што се испукани вените и капиларите.

Гелот има смирувачко и релаксирачко дејство. Содржи природни компоненти кои делуваат на болните места, бидејќи проблемите со хемороидите се пропратени со болка. Високата содржина на екстракт на див костен во синергија со останатите состојки помага за ублажување на напнатоста и намалување на евентуалните отоци во пределот на дебелото црево. Помага за зајакнување на ѕидовите на дебелото црево. Со редовна употреба на овој гел, Вашите проблеми во голема мера ќе бидат олеснети.

НАЧИН НА УПОТРЕБА:

На добро исчистено и измиено место (со антибактериски сапун) се нанесува гелот неколку пати во тек на денот.

Производот да се чува на температура од 20-25 степени, добро затворен, заштитен од светлина и влага. Да се чува надвор од дофат на деца. Да се избегнува контакт со уста и очи.

Доколку имате прашање во врска со производот, или сакате да го нарачате, пополнете ја формата  

со оставање на вашата е-пошта се согласувате повремено да добивате известувања од Лимес MK
ако нарачувате производ, ве молиме доколку сакате побрза комуникација, оставете телефонски број во порака (не е задолжително, оставате по ваша желба и ќе биде искористен за комуникација поврзана исклучиво со лимес производите). Доколку порачате производ, ќе ве исконтактира член на Лимес од мрежата на тим лидерот Билјана Анчевска за да се договорите околу начинот на достава.

Continue Reading Хемолим
9403 Касталим гел, 100мл - 906 денар

СОСТАВ:

Ефикасноста на производот се добива со синергетско дејство на природниот екстракт од див костен, екстракт на босилек, а сето тоа поврзано со природно масло од неизбежната билка мента пиперита. Сите компоненти се вградени во лесна хидрофилна подлога од која активните принципи полесно се апсорбираат, а ресорпцијата и продирањето во најдлабоките слоеви овозможена е со природата на самите активни компоненти.

Мелемот е формулиран на база на природни состојки. Активните состојки се од сосема еколошко потекло, богати со голема содржина на флавоноиди, олигоминерали (јод, калиум, калциум, магнезиум), аминокиселини, протеини, полифеноли, витамини Е, Ц и голем број на витамини од групата на Б.

Производот во својот состав има доста полисахариди кои претставуваат градивни елементи на секоја ќелија, со тоа воедно се постигнува регенерација на изумрените ќелии кои се последица на лошата циркулација на периферните крвни садови.

ДЕЈСТВО:

Помага кај: болки, напнатост во нозете, отоци, ја подобрува циркулацијата, постепено ги отстранува проширените капилари, ги намалува вените, на кожата на нозете им ја враќа природната боја, ги зајакнува крвните садови во нозете, го олеснува отежнатото одење, ја намалува зголемената топлина во нозете заради напнатоста на крвните садови, дава ефект на ладење.

НАЧИН НА УПОТРЕБА:

Мелемот се нанесува на нозете со нежни движења без притосок, се размачкува по целата површина и тоа одејќи од петите кон горните делови на нозете. Кога ќе се впие и ќе се исуши, нозете треба да се намачкаат со СПА крема со краставица, екстракт на невен и масло од јојоба. Постапката на размачкување е иста како и при нанесување на мелемот.

Да се чува на суво, темно и ладно место, надвор од досег на деца.

НАПОМЕНА:

Со синергетско делување на мелемот и хранливата крема за регенерација се постигнуваат  врвни резултати при тераписката постапка. Кожата е хидрирана, негувана и еластична.

Доколку имате прашање во врска со производот, или сакате да го нарачате, пополнете ја формата  

со оставање на вашата е-пошта се согласувате повремено да добивате известувања од Лимес MK
ако нарачувате производ, ве молиме доколку сакате побрза комуникација, оставете телефонски број во порака (не е задолжително, оставате по ваша желба и ќе биде искористен за комуникација поврзана исклучиво со лимес производите). Доколку порачате производ, ќе ве исконтактира член на Лимес од мрежата на тим лидерот Билјана Анчевска за да се договорите околу начинот на достава.

Continue Reading Касталим гел
9309 Флорафит масло за масажа, 200мл - 535 денари

СОСТАВ:

Содржи масло од бршлен и етерско масло од порткал, витамин Е.

Етерското масло од портокал има антистрес дејство, го поправа расположението, ја штити и подмладува кожата. Помага при болки во мускулите и зглобовите, како и при отоци.

Витаминот Е ја хидрира кожата во текот на целиот ден, го поттикнува растот и обновувањето на клетките, што ја прави сувата кожа мазна и еластична.

Маслото од бршлен е докажано најдобро против целулитот, спречува настанување на брчки, ја подобрува еластичноста, благо ја затегнува кожата, ја намалува иритацијата и ја подобрува циркулацијата.

ДЕЈСТВО:

Го придвижува вишокот на течности и токсини и се бори против масни наслаги. Идеално решение против целулитот.

 • Видна редукција на целулитот
 • Ги елиминира вишокот на течности и токсини
 • Ја забрзува циркулацијата и метаболизмот
 • Ги смалува масните наслаги
 • Ја затега и зацврстува кожата
 • Одличен за сува кожа, псоријаза, егземи

НАЧИН НА УПОТРЕБА:

Флора фит маслото делува хидратантно во текот на целиот ден со само 1 нанесување, го поттикнува обновувањето на клетките, што ја прави кожата мазна и еластична. Лесно се апсорбира, ја подобрува циркулацијата и делува релаксирачки.

ЗАБЕЛЕЖУВАЊА ОД МРЕЖАТА НА ПОТРОШУВАЧИ:

 • со нанесување на Флора Фит маслото за масажа, на грб на кој има акни, за само неколку дена дошло до смирување на акните.
 • во комбинација со Флора кремата за тело, при редовна употреба, има успешни ефекти во минимизирање на симтомите на псоријаза и егзема.

Доколку имате прашање во врска со производот, или сакате да го нарачате, пополнете ја формата  

со оставање на вашата е-пошта се согласувате повремено да добивате известувања од Лимес MK
ако нарачувате производ, ве молиме доколку сакате побрза комуникација, оставете телефонски број во порака (не е задолжително, оставате по ваша желба и ќе биде искористен за комуникација поврзана исклучиво со лимес производите). Доколку порачате производ, ќе ве исконтактира член на Лимес од мрежата на тим лидерот Билјана Анчевска за да се договорите околу начинот на достава.

Continue Reading Флорафит масло за масажа
9310 Флора крема, 225мл - 1065 денари

СОСТАВ:

Флора е крема за нега, ревитализација, релаксација и масажа на телото која содржи комбинација на растителни масла: невен, бадем и маслинки, и витамински комплекс. Збогатена е со Shea Butter и етерично масло од портокал. Погодна е за сува и чувствителна кожа. Ги ублажува симптомите на егземи, псоријаза и лузни.

Маслиновото масло е нјаделотворно козметичко масло, препорачливо при третирање на псоријаза, дерматитис, егзема и сува кожа.

Невеновото масло е делотворно при изгореници, воспаленија на кожата, иритации.

Бадемовото масло е идеално за масажа, ја храни кожата, посебно е препорачливо за сува и оштетена кожа.

Shea butter е африканска билка која традиционално се користи за нега на бебешката кожа, таа има природен УВ филтер, ја штити кожата од сушење, пукање, помага при дерматитис, лузни, изгореници од сонце, спречува создавање на брчки и стареење на кожата.

Етерични масло од портокал, се цени поради неговото антивоспалително, антисептичко и антидепресивно дејство, спречува оштетување и стареење на кожата, одлично во борба со брчките и темните флеки, го стимулира производството на колаген.

ДЕЈСТВО:

Кремата за масажа Флора, има ароматераписко дејство, го ослободува телото од стрес и напнатост, релаксира и ја враќа енергијата. Активните компоненти и витамините ја регенерираат кожата, го ублажуваат црвенилото и перутањето на кожата, ја подобруваат циркулацијата и обновувањето на клетките. Кремата е одлична за спречување на целулитни наслаги. Телото се чувствува витално, релаксирано и полно со енергија.

 

НАЧИН НА УПОТРЕБА:

Се нанесува во тенок слој, на целото тело, може и лицето, доволно е еднаш на ден, но по потреба може да се нанесе и неколку пати на ден.

Доколку имате прашање во врска со производот, или сакате да го нарачате, пополнете ја формата  

со оставање на вашата е-пошта се согласувате повремено да добивате известувања од Лимес MK
ако нарачувате производ, ве молиме доколку сакате побрза комуникација, оставете телефонски број во порака (не е задолжително, оставате по ваша желба и ќе биде искористен за комуникација поврзана исклучиво со лимес производите). Доколку порачате производ, ќе ве исконтактира член на Лимес од мрежата на тим лидерот Билјана Анчевска за да се договорите околу начинот на достава.

Continue Reading Флора крема
9211 Млеко за тело со алое, 200мл - 974 денари

СОСТАВ:

Содржи екстракт на Алое и невен, витамини А и Е. Млекото ја храни кожата, моментално ја хидрира и и ги дава потребните витамини, минерали, амино киселини, ензими, сапонини, стероли, незаситени есенцијални масни киселини.. Млекото не само што ја негува кожата туку има и лековито дејство, бидејќи активните супстанции кои ги содржи Алоето, спречуваат инфекции и овозможуваат побрзо зараснување на рани, настанати од изгоретини, сончање, смрзнување.

АЛОЕ ВЕРА ја врзува водата внатре во ќелиите каде што создава гел и со самото тоа доаѓа до регенерација на кожата, се подобрува еластичноста на кожата. Екстрактот на ова билка се добива од листовите, додека гелот се цеди од самото стебло и тие воедно се најлековити. Активните принципи на Алоето содржат моно и полисахариди, амино сахариди, аминокиселини, стероли. Од витамините најзастапени се : А, Ц, Е, Б1, Б2, Б3, Б6 и Б12, минерали: калиум, натриум, железо, калциум, фосфор, бакар, селен.

Невенот ја подобрува циркулацијата на кожата, делува против воспалително, го спречува воспалението на кожата и го намалува постоечкото.

Витаминот А ги обновува оштетените и создава нови здрави ќелии, со што кожата е подмладена и добива убав изглед. Штити од сонце.

Витаминот Е ја хидрира кожата и обезбедува дополнителна еластичност и свиленкаст изглед. Спречува воспаление и ја поттикнува циркулацијата.

Витамините А и Е ја прават кожата помлада и поздрава, и го зголемуваат имунитетот. Антиоксиданси се.

ДЕЈСТВО:

 • ја храни, ја негува и ја подмладува кожата
 • ја поттикнува работата на ќелиите
 • го зголемува дотокот на кислород во кожата и го зајакнува нејзиното ткиво
 • спречува изумирање на ткивото и го поттикнува создавањето на ново
 • ја затегнува кожата и ја подобрува циркулацијата
 • ја хидрира кожата и одржува рамнотежа на влажноста
 • ја прави кожата мека, мазна и еластична
 • одлично средство после долготрајна изложеност на сонце, при изгореница

НАЧИН НА УПОТРЕБА:

Одговара на сува и оштетена кожа. При секое туширање се отстранува заштитниот слој на кожата, кој не штити од габички, бактерии и други штетни влијанија. Многу е важно на кожата да и се  надополнува заштитниот слој кој при тоа го губи. Млекото може да се употребува и за нега на лице.

Доколку имате прашање во врска со производот, или сакате да го нарачате, пополнете ја формата  

со оставање на вашата е-пошта се согласувате повремено да добивате известувања од Лимес MK
ако нарачувате производ, ве молиме доколку сакате побрза комуникација, оставете телефонски број во порака (не е задолжително, оставате по ваша желба и ќе биде искористен за комуникација поврзана исклучиво со лимес производите). Доколку порачате производ, ќе ве исконтактира член на Лимес од мрежата на тим лидерот Билјана Анчевска за да се договорите околу начинот на достава.

Continue Reading Млеко за тело со алое
повеќенаменско хидратантно млеко за нега на лице и тело Исклучително блага и брзо впивачка текстура. Токму она што е добро за кожата. Формулата на млекото со алантоин и екстракт на невен поттикнува брза циркулација на крвта и со тоа го забрзува создавањето на нови ќелии, додека активните компоненти на единствениот енергетски комплекс Q10 на кожата и даваат можност да се регенерира во подлабоките слоеви на епидермот и со тоа ја регулираат оптималната количина на колаген во кожата.
9118 Млеко за лице и тело со Q 10, 200мл - 1065 денари

СОСТАВ:

Содржи екстракт на невен, алантоин, глицерин, коензим Q10.

Q10 ефикасно ја штити кожата од негативни надворешни влијанија.

Невенот е природен регенератор, кој ја одржува природната влажност, мекост и еластичност на кожата.

Q10 во комбинација со невен и алантоин ја ревитализира кожата, ја храни и спречува стареење.

ДЕЈСТВО:

Врвно, повеќенаменско хидратантно млеко за нега на лице и тело

Исклучително блага и брзо впивачка текстура. Токму она што е добро за кожата.

 • Формулата на млекото со алантоин и екстракт на невен поттикнува брза циркулација на крвта и со тоа го забрзува создавањето на нови ќелии, додека активните компоненти на единствениот енергетски комплекс Q10 на кожата и даваат можност да се регенерира во подлабоките слоеви на епидермот и со тоа ја регулираат оптималната количина на колаген во кожата. 
 • Со редовна употреба на млекото, брчките ефикасно се намалени, а нивното враќање и создавање на нови е спречено.

НАЧИН НА УПОТРЕБА:

Се нанесува тенок слој, на чиста и сува кожа. Одговара на сите типови кожа, посебно на сува и оштетена кожа.  

Доколку имате прашање во врска со производот, или сакате да го нарачате, пополнете ја формата  

со оставање на вашата е-пошта се согласувате повремено да добивате известувања од Лимес MK
ако нарачувате производ, ве молиме доколку сакате побрза комуникација, оставете телефонски број во порака (не е задолжително, оставате по ваша желба и ќе биде искористен за комуникација поврзана исклучиво со лимес производите). Доколку порачате производ, ќе ве исконтактира член на Лимес од мрежата на тим лидерот Билјана Анчевска за да се договорите околу начинот на достава.

Continue Reading Млеко за лице и тело со Q 10
9207 Антицелулит крема гел, 200мл - 974 денари

СОСТАВ:

Антицелулит крема гел е врвен производ кој во себе содржи најквалитетни супстанции меѓу кои екстракт на бршлен, екстракт на див костен, витамин Е, јојоба.

Јојобата и витаминот Е ја носат водата во ќелиите кои набабруваат, а екстрактот на костен и бршлен ги неутрализираат отровите, разложувајќи ги и исфрлајќи ги надвор.

ДЕЈСТВО:

Антицелулит крема гелот, кожата со целулит, по редовен третман ја трансформира во мазна, сјајна и еластична кожа. Оваа формула на база на билки, освежува, го намалува заморот на кожата, го намалува целулитот и го регулира вишокот на масни наслаги. Неговиот иновативен комплекс на затегање на кожата ја поттикнува микроциркулацијата , го враќа тонусот и цврстината на ткивата на кожата. Наслагите на сало во кожата се топат, обемот на колковите, бутовите и останатите третирани делови се намалува, со што Вашата фигура изгледа преобликувано. Кожата станува мазна и зацврстена на клучните делови на телото: бутови, задник, струк и стомак.

Ексклузивниот комплекс делува тројно на целулитот: ги отстранува масните наслаги, течностите од телото и го поттикнува производството на колаген и еластин кои кожата ја прават мазна и затегната.

Во овој производ постојат две револуционерни формули: гел и крема. Гелот ја зголемува ефикасноста на кремата и дава разладувачки ефект. Кремата  помага во разбивање на масните наслаги.

Посебен ефект постигнува кај луѓе кои имаат проблеми со вени. Антицелулит крема гел е дерматолошки испитан и може да ја употребуваат лица од сите возрасти.

НАЧИН НА УПОТРЕБА:

Антицелулит крема гелот се нанесува на истуширани површини на телото, не се втрива туку се остава да делува 20-тина минути. За најдобри резултати препорачуваме да се нанесува два пати на ден најмалку 15 дена а потоа еднаш дневно. Со  употреба на овој препарат се препорачува внесување на нискокалорична исхрана и физичка активност. По четири недели поголемиот дел од жените се сложуваат со оценката дека нивното тело делува помладо, без целулит и намалено во обем за неколку сантиметри.

ЗАБЕЛЕЖУВАЊА ОД МРЕЖАТА НА ПОТРОШУВАЧИ:

 • Соработник кој имал добиено повреди и модринки по пад од дрво со употреба на антицелулит крема му исчезнале болките.
 • Соработничка од Брчко која имала проблеми со вишок на килограми. Три пати дневно целото тело го мачкала со антицелулит крема гел и за три месеци намалила 11 кг.
 • Соработник од Италија со антицелулит кремата го решил проблемот кој го имал со вените.
 • Соработничка од Смедерево имала цисти на дојки, два пати дневно дојките ги мачкала со антицелулит крема и по три месеци на контрола е утврдено дека цистите исчезнале. Зголемени вени, испукани капилари на нозете ја губат бојата и исчезнуваат. Помага при отстранување на ревматски болки во нозете.

Доколку имате прашање во врска со производот, или сакате да го нарачате, пополнете ја формата  

со оставање на вашата е-пошта се согласувате повремено да добивате известувања од Лимес MK
ако нарачувате производ, ве молиме доколку сакате побрза комуникација, оставете телефонски број во порака (не е задолжително, оставате по ваша желба и ќе биде искористен за комуникација поврзана исклучиво со лимес производите). Доколку порачате производ, ќе ве исконтактира член на Лимес од мрежата на тим лидерот Билјана Анчевска за да се договорите околу начинот на достава.

Continue Reading Антицелулит крема гел