9311 Мицеларна вода, 200мл - 508 денари

СОСТАВ:

Лимес мицералната вода СО МАСЛО ОД ПАМУК И НЕВЕН, нежно ја чисти кожата на лицето, лесно ја отстранува шминката, вишокот на себум, и ја хидрира кожата на лицето, без да ја иритира. Единствена формула која содржи масло од памук богато со витамин Е, кое го успорува процесот на стареење на кожата и создавањето на брчки, со што е одлично за нега на зрела кожа.

Маслото добиено со пресување на семките на растението од памук, е со многу лесна текстура со што е одличен производ за нега на кожата. Се употребува за нега на рапава, дехидрирана и сува кожа. На нашето лице му обезбедува мазност, степен на тоничност, висок степен на хранливост.

Екстрактот на НЕВЕН има смирувачко дејство и ја поддржува регенерацијата на кожата. Невенот важи за многу благопријатна и лековита билка за кожата. Се користи за различни кожни промени како акни, екцеми, псоријаза, исип и сл, а воедно омекнува, тонизира, ја хидрира кожата.

Citrofruit water – Органски воден екстракт на овошје. Во него се сочувани сите олиго – минерали и витамини од тоа овошје.

ДЕЈСТВО:

Нечистотијата и шминката брзо се отстрануваат, бидејки мицелите делуваат како магнет за нечистотија.

Истовремено, мицеларната вода ја освежува кожата и ја прави мека.

1. Нежно ги отстранува нечистотиите

2. Ја отстранува шминката

3. Ја смирува кожата

4. Хидрира

5. Го регулира себумот

НАЧИН НА УПОТРЕБА:

Чистење на лицето и отстранување на шминката со мицеларната вода е многу едноставно, без многу триење. Потребно е течноста да се нанесе на парче вата и лесно да се помине по лицето.

По чистењето не е потребно миење на лицето, и не ја воспалува кожата.

Доколку имате прашање во врска со производот, или сакате да го нарачате, пополнете ја формата  

со оставање на вашата е-пошта се согласувате повремено да добивате известувања од Лимес MK
ако нарачувате производ, ве молиме доколку сакате побрза комуникација, оставете телефонски број во порака (не е задолжително, оставате по ваша желба и ќе биде искористен за комуникација поврзана исклучиво со лимес производите). Доколку порачате производ, ќе ве исконтактира член на Лимес од мрежата на тим лидерот Билјана Анчевска за да се договорите околу начинот на достава.