9309 Флорафит масло за масажа, 200мл - 535 денари

СОСТАВ:

Содржи масло од бршлен и етерско масло од порткал, витамин Е.

Етерското масло од портокал има антистрес дејство, го поправа расположението, ја штити и подмладува кожата. Помага при болки во мускулите и зглобовите, како и при отоци.

Витаминот Е ја хидрира кожата во текот на целиот ден, го поттикнува растот и обновувањето на клетките, што ја прави сувата кожа мазна и еластична.

Маслото од бршлен е докажано најдобро против целулитот, спречува настанување на брчки, ја подобрува еластичноста, благо ја затегнува кожата, ја намалува иритацијата и ја подобрува циркулацијата.

ДЕЈСТВО:

Го придвижува вишокот на течности и токсини и се бори против масни наслаги. Идеално решение против целулитот.

  • Видна редукција на целулитот
  • Ги елиминира вишокот на течности и токсини
  • Ја забрзува циркулацијата и метаболизмот
  • Ги смалува масните наслаги
  • Ја затега и зацврстува кожата
  • Одличен за сува кожа, псоријаза, егземи

НАЧИН НА УПОТРЕБА:

Флора фит маслото делува хидратантно во текот на целиот ден со само 1 нанесување, го поттикнува обновувањето на клетките, што ја прави кожата мазна и еластична. Лесно се апсорбира, ја подобрува циркулацијата и делува релаксирачки.

ЗАБЕЛЕЖУВАЊА ОД МРЕЖАТА НА ПОТРОШУВАЧИ:

  • со нанесување на Флора Фит маслото за масажа, на грб на кој има акни, за само неколку дена дошло до смирување на акните.
  • во комбинација со Флора кремата за тело, при редовна употреба, има успешни ефекти во минимизирање на симтомите на псоријаза и егзема.

Доколку имате прашање во врска со производот, или сакате да го нарачате, пополнете ја формата  

со оставање на вашата е-пошта се согласувате повремено да добивате известувања од Лимес MK
ако нарачувате производ, ве молиме доколку сакате побрза комуникација, оставете телефонски број во порака (не е задолжително, оставате по ваша желба и ќе биде искористен за комуникација поврзана исклучиво со лимес производите). Доколку порачате производ, ќе ве исконтактира член на Лимес од мрежата на тим лидерот Билјана Анчевска за да се договорите околу начинот на достава.