9405 Хемолим, 35мл - 453 денари

СОСТАВ:

Гел против хемороиди содржи екстракт на див костен, екстракт на дабова кора и други природни компоненти вградени во форма на гел од кој сите активни материи лесно се ресорбираат и прават релативно брз ефект на делување.

ДЕЈСТВО:

Помага на лица кои имаат проблеми со проширени вени во дебелото црево (хемороиди).

Гелот на база на екстракт на дабова кора помага во стеснување на проширените вени и капилари.

Доколку постои и крварење, помага за побрзо прекинување и санирање на евентуални ранички на местата каде што се испукани вените и капиларите.

Гелот има смирувачко и релаксирачко дејство. Содржи природни компоненти кои делуваат на болните места, бидејќи проблемите со хемороидите се пропратени со болка. Високата содржина на екстракт на див костен во синергија со останатите состојки помага за ублажување на напнатоста и намалување на евентуалните отоци во пределот на дебелото црево. Помага за зајакнување на ѕидовите на дебелото црево. Со редовна употреба на овој гел, Вашите проблеми во голема мера ќе бидат олеснети.

НАЧИН НА УПОТРЕБА:

На добро исчистено и измиено место (со антибактериски сапун) се нанесува гелот неколку пати во тек на денот.

Производот да се чува на температура од 20-25 степени, добро затворен, заштитен од светлина и влага. Да се чува надвор од дофат на деца. Да се избегнува контакт со уста и очи.

Доколку имате прашање во врска со производот, или сакате да го нарачате, пополнете ја формата  

со оставање на вашата е-пошта се согласувате повремено да добивате известувања од Лимес MK
ако нарачувате производ, ве молиме доколку сакате побрза комуникација, оставете телефонски број во порака (не е задолжително, оставате по ваша желба и ќе биде искористен за комуникација поврзана исклучиво со лимес производите). Доколку порачате производ, ќе ве исконтактира член на Лимес од мрежата на тим лидерот Билјана Анчевска за да се договорите околу начинот на достава.