Лековитите билки се користат векови наназад за третирање многу здравтсвени проблеми. Луѓето правеле секакви народни мелеми за лечење на одредена болест. Во Лимес има неколку типа мелеми наменети за неколку различни здравствени проблеми. Ниту еден мелем на Лимес не е лек, но може да помогне во третирање одредени проблеми. Технолозите на Лимес внимателно ги дозираат екстрактите од лековити билки во конечниот производ, така што простор за сомневање нема. Уште еднаш да потенцираме дека нашите производи не се лекови, но многу ни го олеснуваат животот.

9406 Акнелим 30 мл- 913 денари

СОСТАВ:

АкнеЛим Pelle Pulita gel е специјално осмислена формула базирана на природни состојки од екстракти од: кора на даб, приморски бор, семе од билката тамаринда и активен комплекс на бета глукан, дериват на витамин Б5, алантоин, диглицерин, кои во повеќето случаи успешно помагаат во отстранување на постоечките и спречување на појава на нови акни.

Екстрактот од семе на билката тамаринд е природен хијалурон кој:

 • ја смирува кожата,
 • помага кожата да остане хидрирана,
 • Има антиоксидативни својства со што ја штити кожата од надворешни влијанија.

Активен комплекс на бета глукан од ќелиските ѕидови од посебен вид на пекарски квасец

 • помага во отстранување на вишокот на себум,
 • го поттикнува имуниот систем на кожата и со самото тоа придонесува за урамнотежување на микробиомите на кожата (го намалува растот на „лошите” и го поттикнува растот на „добрите”  микроорганизми).

Екстракт од кора од приморски бор

 • има исклучително антиоксидативни својства со што придонесува за урамнотежување на микробиомите на кожата
 • jа зголемува отпорноста на ќелиите на кожата на дејството на надворешните фактори.

 Екстракт од кора од даб

 • ја регенерира кожата
 • делува против воспалително
 • помага за подобра контрола на количината на себум.

 Дериват на витамин Б5

 • придонесува за правилно функционирање на кожната бариера
 • jа подобрува регенерацијата на кожата и зараснување на раните.

 Алантоин

 • хидрира
 • го ублажува чешањето и црвенилото на кожата
 • Ја обновува оштетената кожа.

 Диглицерин

 • и помага на кожата да ја задржи влагата
 • jа прави кожата помека и помазна.

ДЕЈСТВО:

 • Совршен тен
 • Хидратација
 • Кожа без акни
 • Мека и мазна

НАЧИН НА УПОТРЕБА:

Гелот се нанесува со прсти со благо натапкување на чиста кожа наутро и навечер.

Доколку имате прашање во врска со производот, или сакате да го нарачате, пополнете ја формата  

со оставање на вашата е-пошта се согласувате повремено да добивате известувања од Лимес MK
ако нарачувате производ, ве молиме доколку сакате побрза комуникација, оставете телефонски број во порака (не е задолжително, оставате по ваша желба и ќе биде искористен за комуникација поврзана исклучиво со лимес производите). Доколку порачате производ, ќе ве исконтактира член на Лимес од мрежата на тим лидерот Билјана Анчевска за да се договорите околу начинот на достава.

Continue Reading Акнелим
9400 Косалим, 150мл - 3303 денари

СОСТАВ:

Содржи екстракти на: цвет од невен, камилица, дрво ариш, зелен чај, плод на чичак (магарешки трн), лист од коприва; Д–пантенол, алантоин, хијалуронска киселина, глицин, цинк.

Глукозидите од екстрактот на ариш и зелениот чај ги активираат матичните ќелии на фоликулите да создаваат влакна на косата и да ги отстранат слободните радикали кои доведуваат до губење на косата. Глицинот е протеин на косата кој како и кератинот го фаворизира растењето. Цинкот е важен кофактор, кој ги активира ензимите да создадат кератин кој ја чува и јакне структурата на косата.

Помошните биоактивни материи содржат во својот состав витамини и минерали кои се корисни за косата. Овие екстракти имаат лековито дејство на оштетената коса, го зајакнуваат коренот на влакното, спречуваат опаѓање на косата и поттикнуваат побрз раст на косата.

Производот е наменет за проблеми пропратени со потполно или делумно губење на косата. Наменет е како за мажи, така и за жени.

ДЕЈСТВО:

Косалим е комбинација на природни екстракти на лековити билки, кои имаат широк спектар на дејство на раст и зачувување на здрава, сјајна и цврста коса, и биоактивна супстванција која е клинички испитана во Швајцарија. Испитувањата и анализата на добиените резултати покажале дека доаѓа до зголемување на густината на косата, се поттикнува растење на косата, до 10.000 нови влакна и поттикнува обновување на кожата на главата.

Активните материи од биоактивните супстанци, клинички е докажано дека делуваат на растењето на до 10.000 нови влакна со видливи резултати после зачестена примена во тек на 84 дена (12 седмици).

Клинички докажано дејство на биоактивните супстанци:

 • Растење на нови влакна, дури до 10.000
 • Видливи резултати после 84 дена користење
 • Намалување и успорување на опаѓањето на косата
 • Зголемување на густината на косата
 • Го подобрува растот на новата коса
 • Го поттикнува обновувањето на коренот
 • Ја зголемува дебелината на влакното
 • Ја јакне косата
 • Поздрав изглед на кожата на главата

НАЧИН НА УПОТРЕБА:

Косалим се прска наутро или навечер и со блага масажа се втрива на кожата на главата. Постапката може да се повтори и повеќе пати на ден во зависност од потребата. Не е потребно да се плакни.

Доколку имате прашање во врска со производот, или сакате да го нарачате, пополнете ја формата  

со оставање на вашата е-пошта се согласувате повремено да добивате известувања од Лимес MK
ако нарачувате производ, ве молиме доколку сакате побрза комуникација, оставете телефонски број во порака (не е задолжително, оставате по ваша желба и ќе биде искористен за комуникација поврзана исклучиво со лимес производите). Доколку порачате производ, ќе ве исконтактира член на Лимес од мрежата на тим лидерот Билјана Анчевска за да се договорите околу начинот на достава.

Continue Reading Косалим
9401 Мелем против потење на нозе, 150мл - 861 денари

СОСТАВ:

Содржи екстракт на босилек и витамини.

Босилекот (Basilicum Ocimum) делува антибактериски и спречува развој на микроорганизми.

Со витамините има задача да ја негува кожата додека специјалната формула на алуминиум, силициумова и борна киселина делува така што во мала мера го намалува потењето и во исто време ги убива бактериите.

ДЕЈСТВО:

На многу ефикасен начин се спречува размножување на бактерии и габички на површината на кожата на нозете.

На тој начин не доаѓа до разложување на потта што директно го елиминира непријатниот мирис на нозете. Мелемот не ја пореметува природната секреција на нозете туку го неутрализира непријатниот мирис, што и дава свежина на кожата на нозете. Мелемот го отстранува непријатниот мирис на нозете, односно нуспродуктите од неговото распаѓање.

НАЧИН НА УПОТРЕБА:

На претходно измиени нозе со антибактериски сапун се прска мелем против потење на нозе. За да се постигне очекуваниот ефект, постапката треба да се повторува 15 дена во континуитет. Се прави пауза од неколку дена, после што постапката се повторува.

Доколку имате прашање во врска со производот, или сакате да го нарачате, пополнете ја формата  

со оставање на вашата е-пошта се согласувате повремено да добивате известувања од Лимес MK
ако нарачувате производ, ве молиме доколку сакате побрза комуникација, оставете телефонски број во порака (не е задолжително, оставате по ваша желба и ќе биде искористен за комуникација поврзана исклучиво со лимес производите). Доколку порачате производ, ќе ве исконтактира член на Лимес од мрежата на тим лидерот Билјана Анчевска за да се договорите околу начинот на достава.

Continue Reading Мелем против потење на нозе
9402 Петалим, 150мл - 838 денари

СОСТАВ:

Петалим кремата се базира на природно масло од цветови на невен и глицерин.

Присуството на екстрактот на невен (Calendula Officinalis) има функција како за омекнување на кожата, така и за поттикнување на циркулација на крвта. Невенот во комбинација со останатите состојки на ќелиите им овозможува добра исхрана што влијае на тоа да кожата на петиците и лактите стане затегната и мазна. Со самото тоа се спречува создавање на  нови наслаги, задебелувања и пукање на кожата.

Глицеринот ја храни и хидрира кожата, овозможува на кожата полесно да ја впие кремата.

Парфемот во кремата ги дезодорира стапалата.

ДЕЈСТВО:

Петалим е крема за лечење и нега на испукана кожа на петици, стапала, лакти.. На кожата и ја враќа мекоста, еластичноста и ја прави мазна само за неколку дена нанесување на кремата. Конципирана е така што  кремата делува на задебелениот дел на кожата, ја омекнува и овозможува полесно отстранување на задебелените ќелии. Откако  е омекнат задебелениот дел и отстранети задебелените ќелии, кремата продира до здравата кожа.

НАЧИН НА УПОТРЕБА:

Кремата се нанесува со втривање на чиста кожа на петици, лакти .. наутро и навечер.

Доколку имате прашање во врска со производот, или сакате да го нарачате, пополнете ја формата  

со оставање на вашата е-пошта се согласувате повремено да добивате известувања од Лимес MK
ако нарачувате производ, ве молиме доколку сакате побрза комуникација, оставете телефонски број во порака (не е задолжително, оставате по ваша желба и ќе биде искористен за комуникација поврзана исклучиво со лимес производите). Доколку порачате производ, ќе ве исконтактира член на Лимес од мрежата на тим лидерот Билјана Анчевска за да се договорите околу начинот на достава.

Continue Reading Петалим
9404 Спортлим гел, 100мл - 861 денари

СОСТАВ:

Содржи ментол, арника, камфор, етерично масло од чајевац, екстракт на лута пиперка, етерично масло на каранфилче.

Ментол е природен изофреноиден фенол. Потекнува од етерично масло на нането каде претставува најзастапена состојка. Има антисептичко дејство па се употребува во препарати за лечење на грло и нос. Има својство на испарување од површината и исто така има благо антисептичко дејство. Влијае на рецепторите за чувство на температура, па ментолот на кожата дава чувство на ладење. Со тоа се ублажуваат симптомите како што се оток, болка и прегреаност на воспаленото место.

Камфор се добива со парна дестилација на дрвото Lauraceae Camphora, по потекло од Јапонија и Кина. Има омекнувачки и ефект на ладење. Смирува чешање, делува против инфекции. Добар анестетик е.

Арника- екстрактот на арника се добива од цветот на арника. Спречува воспаленија и ја смирува кожата. Се употребува за лечење на рани, при што ги ублажува болките и го поттикнува нивното зараснување, ја подобрува циркулацијата.

Етеричното масло од чајевац е одличен антисептик, ја поттикнува циркулацијата и спречува воспаленија и инфекции. Позитивно делува на централниот нервен систем. Ги ублажува изгоретините.

Етеричното масло на каранфилчето има антисептички, дезинфекциони и ароматични карактеристики.

Екстрактот на лутата пиперка е анелгетик , ја намалува зголемената температура и ја ублажува болката. Предизвикува зголемен доток на крв во кожата и се употребува за третирање на болните места на мускулите и зглобовите.

ДЕЈСТВО:

Со локална употреба ги намалува последиците од повреди (спортски и разни други повреди) ревматски и болки во зглобовите, ја олеснува главоболката и проблемите со синусите, ги намалува симптомите на настинка и грип.

Сите компоненти се вградени во лесна хидрофилна подлога од која активните принципи полесно се апсорбираат, а ресорпцијата и продирањето во најдлабоките слоеви е овозможена со природата на самите активни компоненти.

Има својство да испарува од површината и на тој начин ја лади кожата со оглед на тоа дека содржи ментол. Со тоа се ублажуваат симптомите како што се оток, болка и прегреаност на воспалените места. Благодарение на присуството на Камфор има ефект на омекнување и ладење.  Смирува чешање, делува против инфекции.

Спречува воспаление и ја смирува кожата. Ги ублажува болките, ја подобрува и ја поттикнува циркулацијата, и спречува воспаленија и инфекции. Ја намалува покачената температура на кожата и ја намалува болката. Предизвикува зголемен доток на крвта во кожата.

НАЧИН НА УПОТРЕБА:

Се нанесува два до три пати дневно со блага масажа.

НАПОМЕНА:

Производот е наменет исклучително за надворешна употреба.

Да се избегнува контакт на мелемот со слузокожата околу носот, устата, гениталите и очите. Гелот да не се нанесува на оштетена кожа, рани и изгореници. Не се препорачува на лица кои се чувствителни на некои од состојките во производот. По употреба рацете добро да се измијат.

Доколку имате прашање во врска со производот, или сакате да го нарачате, пополнете ја формата  

со оставање на вашата е-пошта се согласувате повремено да добивате известувања од Лимес MK
ако нарачувате производ, ве молиме доколку сакате побрза комуникација, оставете телефонски број во порака (не е задолжително, оставате по ваша желба и ќе биде искористен за комуникација поврзана исклучиво со лимес производите). Доколку порачате производ, ќе ве исконтактира член на Лимес од мрежата на тим лидерот Билјана Анчевска за да се договорите околу начинот на достава.

Continue Reading Спортлим гел
9405 Хемолим, 35мл - 453 денари

СОСТАВ:

Гел против хемороиди содржи екстракт на див костен, екстракт на дабова кора и други природни компоненти вградени во форма на гел од кој сите активни материи лесно се ресорбираат и прават релативно брз ефект на делување.

ДЕЈСТВО:

Помага на лица кои имаат проблеми со проширени вени во дебелото црево (хемороиди).

Гелот на база на екстракт на дабова кора помага во стеснување на проширените вени и капилари.

Доколку постои и крварење, помага за побрзо прекинување и санирање на евентуални ранички на местата каде што се испукани вените и капиларите.

Гелот има смирувачко и релаксирачко дејство. Содржи природни компоненти кои делуваат на болните места, бидејќи проблемите со хемороидите се пропратени со болка. Високата содржина на екстракт на див костен во синергија со останатите состојки помага за ублажување на напнатоста и намалување на евентуалните отоци во пределот на дебелото црево. Помага за зајакнување на ѕидовите на дебелото црево. Со редовна употреба на овој гел, Вашите проблеми во голема мера ќе бидат олеснети.

НАЧИН НА УПОТРЕБА:

На добро исчистено и измиено место (со антибактериски сапун) се нанесува гелот неколку пати во тек на денот.

Производот да се чува на температура од 20-25 степени, добро затворен, заштитен од светлина и влага. Да се чува надвор од дофат на деца. Да се избегнува контакт со уста и очи.

Доколку имате прашање во врска со производот, или сакате да го нарачате, пополнете ја формата  

со оставање на вашата е-пошта се согласувате повремено да добивате известувања од Лимес MK
ако нарачувате производ, ве молиме доколку сакате побрза комуникација, оставете телефонски број во порака (не е задолжително, оставате по ваша желба и ќе биде искористен за комуникација поврзана исклучиво со лимес производите). Доколку порачате производ, ќе ве исконтактира член на Лимес од мрежата на тим лидерот Билјана Анчевска за да се договорите околу начинот на достава.

Continue Reading Хемолим
9403 Касталим гел, 100мл - 906 денар

СОСТАВ:

Ефикасноста на производот се добива со синергетско дејство на природниот екстракт од див костен, екстракт на босилек, а сето тоа поврзано со природно масло од неизбежната билка мента пиперита. Сите компоненти се вградени во лесна хидрофилна подлога од која активните принципи полесно се апсорбираат, а ресорпцијата и продирањето во најдлабоките слоеви овозможена е со природата на самите активни компоненти.

Мелемот е формулиран на база на природни состојки. Активните состојки се од сосема еколошко потекло, богати со голема содржина на флавоноиди, олигоминерали (јод, калиум, калциум, магнезиум), аминокиселини, протеини, полифеноли, витамини Е, Ц и голем број на витамини од групата на Б.

Производот во својот состав има доста полисахариди кои претставуваат градивни елементи на секоја ќелија, со тоа воедно се постигнува регенерација на изумрените ќелии кои се последица на лошата циркулација на периферните крвни садови.

ДЕЈСТВО:

Помага кај: болки, напнатост во нозете, отоци, ја подобрува циркулацијата, постепено ги отстранува проширените капилари, ги намалува вените, на кожата на нозете им ја враќа природната боја, ги зајакнува крвните садови во нозете, го олеснува отежнатото одење, ја намалува зголемената топлина во нозете заради напнатоста на крвните садови, дава ефект на ладење.

НАЧИН НА УПОТРЕБА:

Мелемот се нанесува на нозете со нежни движења без притосок, се размачкува по целата површина и тоа одејќи од петите кон горните делови на нозете. Кога ќе се впие и ќе се исуши, нозете треба да се намачкаат со СПА крема со краставица, екстракт на невен и масло од јојоба. Постапката на размачкување е иста како и при нанесување на мелемот.

Да се чува на суво, темно и ладно место, надвор од досег на деца.

НАПОМЕНА:

Со синергетско делување на мелемот и хранливата крема за регенерација се постигнуваат  врвни резултати при тераписката постапка. Кожата е хидрирана, негувана и еластична.

Доколку имате прашање во врска со производот, или сакате да го нарачате, пополнете ја формата  

со оставање на вашата е-пошта се согласувате повремено да добивате известувања од Лимес MK
ако нарачувате производ, ве молиме доколку сакате побрза комуникација, оставете телефонски број во порака (не е задолжително, оставате по ваша желба и ќе биде искористен за комуникација поврзана исклучиво со лимес производите). Доколку порачате производ, ќе ве исконтактира член на Лимес од мрежата на тим лидерот Билјана Анчевска за да се договорите околу начинот на достава.

Continue Reading Касталим гел
9203 Галант крема, 100мл - 519 денари

СОСТАВ:

Безбојна крема, со мирис на јасмин, содржи парафин, ланолин, вазелин, ги негува и ги штити сите предмети од природна и вештачка кожа.

ДЕЈСТВО:

 • На кожата и дава исклучителен сјај
 • ја омекнува

НАЧИН НА УПОТРЕБА:

Со памучна крпа се нанесува тенок слој од кремата, се остава да делува и се пребришува со сува крпа. Заменува околу 40 кутии од стандардна крема за обувки. За заштита на обувките од влага доволно е едно мачкање во текот на неделата. Зимските јакни напролет да се намачкаат со кремата и да се остават, а наесен, кога ќе Ви бидат потребни, доволно е само да се пребришат и веќе се сјајни и чисти.

ЗАБЕЛЕЖУВАЊА ОД МРЕЖАТА НА ПОТРОШУВАЧИ:

 • Доколку крпата со која се нанесува кремата, преку ноќ се остави во обувките (патики, чевли, чизми), се неутрализира непријатната миризба и бактериите.
 • Со кремата повремено може да се намачкаат петиците, лактите и на тој начин се спречува создавање на задебелувања, постоечките се отстрануваат, а петиците и лактите стануваат меки и еластични.
 • Кремата може да се употребува за ублажување на старечки пеѓи, се употребува како лабело.

Доколку имате прашање во врска со производот, или сакате да го нарачате, пополнете ја формата  

со оставање на вашата е-пошта се согласувате повремено да добивате известувања од Лимес MK
ако нарачувате производ, ве молиме доколку сакате побрза комуникација, оставете телефонски број во порака (не е задолжително, оставате по ваша желба и ќе биде искористен за комуникација поврзана исклучиво со лимес производите). Доколку порачате производ, ќе ве исконтактира член на Лимес од мрежата на тим лидерот Билјана Анчевска за да се договорите околу начинот на достава.

Continue Reading Галант крема
9303 Росафреш водичка за плакнење на уста, 80мл - 453 денари

СОСТАВ:

Содржи активни компоненти и екстракти на лековити билки: босилек, кантарион, нане и жалфија. Во секојдневната грижа за здравјето на усната шуплина, задолжителен дел од приборот за хигиена се четката за заби, пастата за заби, забниот конец и водичката за плакнење на устата. 

ДЕЈСТВО:

Водичката за уста ги плакни нечистотиите, односно талозите на забите и непцата, овозможува пријатен и свеж здив. Непријатниот здив во устата може да биде последица на лоша орална хигиена, наслаги на забите и остатоци од храна на рапавата површина на слузницата на јазикот со чие гниење настанува непријатен мирис во устата. Активните супстанции на босилек, кантарион, жалфија и нане делуваат антибактериски, штитат од воспаление на грлото и непцата и помагаат во лечење на афти и ранички во устата. Превентивно делува против кариес, спречува создавање на каменец и го отстранува непријатниот здив.

Етеричното масло на нането содржи ментол кој има изразено бактерицидно дејство па со тоа супстанцијата е погодна за дезинфекција. Ментолот е јак ароматик кој ги дразни нервите, лесно испарува и заради тоа лади поради што е јак анестетик.

Кантарионот  одличен е за кожата и слузокожата, има анелгетско, бактерицидно  и антивирусно дејство.

Додатокот на жалфија го зголемува антисептичкото дејство бидејќи жалфијата содржи етерично масло кое е богато со тујон, камфор, а содржи и танини. Има докажано антимикробно дејство на некои бактерии и габички. Поволно влијае на лечење на разни инфекции и рани.

Босилекот содржи етерични масла, танин, сапонин, витамини Б1, Ц и каротен и дава јак, ароматичен мирис. Исто така има антисептички и својства на конзерванс бидејќи спречува развој на многу микроорганизми и ги уништува.

Росафреш водичката има силно антибактериско дејство и пријатен вкус. Го освежува здивот. Со инхалирање на Росафреш водичката ќе се ослободите од кивавица и синуси.

НАЧИН НА УПОТРЕБА:

Во 10-20мл вода се раствораат 5-10 капки од РОСАФРЕШ концентратот и се врши плакнење на устата и грлото.

ЗАБЕЛЕЖУВАЊА ОД МРЕЖАТА НА ПОТРОШУВАЧИ:

 • Помага при повлекување на отоци кои настануваат при долго стоење и седење.
 • Успешно се применува кај хронични болки во зглобовите и главоболка. Се втрива водичката на болното место и болките исчезнуваат по неколку минути
 • Се употребува за намалување на температура кај децата
 • Кај децата го олеснува проблемот при растењето на забите. Потребно е болните непца да се намачкаат со фреш водичката
 • Разблажен Росафреш може да се користи за плакнење на уши

Доколку имате прашање во врска со производот, или сакате да го нарачате, пополнете ја формата  

со оставање на вашата е-пошта се согласувате повремено да добивате известувања од Лимес MK
ако нарачувате производ, ве молиме доколку сакате побрза комуникација, оставете телефонски број во порака (не е задолжително, оставате по ваша желба и ќе биде искористен за комуникација поврзана исклучиво со лимес производите). Доколку порачате производ, ќе ве исконтактира член на Лимес од мрежата на тим лидерот Билјана Анчевска за да се договорите околу начинот на достава.

Continue Reading Росафреш водичка за плакнење на уста
9201 Семејна крема, 150мл – 535 денари

СОСТАВ:

Содржи екстракт од кантарион и невен, ја штити и негува кожата на лицето и телото. Комбинацијата на екстракт од кантарион и невен и внимателно одбрани природни состојки, корисно и козметички делува на кожата. Не се отстранува во целост во допир со вода.

Невен:(Calendula officinalis) делува противвоспалително, а воспалената кожа ја враќа во нормала. Делува корисно на кожата со мали неправилности, прво опушта и ја смирува, освен тоа делува како лек во зависност од тоа за кој проблем станува збор, црвенило, иритација…Ја подобрува циркулацијата. Ја храни кожата и и овозможува брза регенерација на кожата, создавајќи нови, млади келии.

Кантарион:(Hypericum perforatum) го подобрува имунолошкиот систем на кожата, дезинфицира, ја чисти кожата, ја олеснува епителизацијата, го отстранува епителот заедно со невенот.

Глицерин: ја храни и многу повеќе ја хидрира кожата, овозможува кожата да ја впие кремата и истата да делува.

ДЕЈСТВО:

 • ја штити и негува кожата на лицето и телото
 • не ги затвара порите и лесно се размачкува
 • ја хидрира кожата
 • делува дезинфицирачки
 • брзо ги лекува раните, гребнатините и отоците
 • смирува воспалена кожа

НАЧИН НА УПОТРЕБА:

Еднаш дневно, а во зависност од проблемот и повеќе пати во текот на денот да се нанесува кремата на кожата на лицето-телото, благо да се втрие и да се остави да делува. Се препорачува на лица со чувствителна, сува и испукана кожа, бебиња и мажи за после бричење.

ЗАБЕЛЕЖУВАЊА ОД МРЕЖАТА НА ПОТРОШУВАЧИ:

 • Во комбинација со антибактерискиот сапун дава исклучителни лековити дејства. Помага при алергии, габични и инфекциски заболувања, проширени вени, хемороиди, синуси..
 • Многу е добра за интимна нега кај воспалителни процеси и габични заболувања со претходна дезинфекција со антибактериски сапун.
 • Доколку дојде до чешање или создавање на јачменче кај конјуктивитис, внатрешноста на окото да се намачка со семејна крема.

Доколку имате прашање во врска со производот, или сакате да го нарачате, пополнете ја формата  

со оставање на вашата е-пошта се согласувате повремено да добивате известувања од Лимес MK
ако нарачувате производ, ве молиме доколку сакате побрза комуникација, оставете телефонски број во порака (не е задолжително, оставате по ваша желба и ќе биде искористен за комуникација поврзана исклучиво со лимес производите). Доколку порачате производ, ќе ве исконтактира член на Лимес од мрежата на тим лидерот Билјана Анчевска за да се договорите околу начинот на достава.

Continue Reading Семејна крема