9108 Антибактериски течен сапун, 250мл - 363 денари

СОСТАВ:

Содржи екстракт на босилек, глицерин и октопирох.

Антибактерискиот течен сапун претставува идеална комбинација на екстракт на босилек и активни компоненти кои делуваат на широк спектар на бактерии.

Октопирох поминува низ целата кожа, делува антибактериски. Јак антисептик е – спречува развој на микроорганизми. Неговото јако дејство го ублажува екстрактот на босилек.

Босилекот (Basilicum ocimum) е многу ценета билка заради своите лековити својства. Во листовите има јаглени хидрати, протеини, витамини А и Ц и киселини, етерично масло. Целата билка е лековита како и семето. Босилекот има повеќекратна употреба. Добар е за спречување на опаѓање на косата, за јакнење на коренот на косата и нејзино побрзо растење. Го намалува потењето, опушта…. Босилекот ја стимулира циркулацијата и го подобрува производството на кислород, има освежувачки ефект врз уморна кожа, и дава сјај и го подобрува тонот. Помага во борбата против акните. Има антибактериски и антисептички ефекти (спречува развој на микроорганизми).

ДЕЈСТВО:

  • Дезинфицира
  • Делува на широк спектар на бактерии
  • Ја поттикнува циркулацијата
  • Ја оживува уморната кожа
9108 Антибактериски течен сапун, 250 мл

НАЧИН НА УПОТРЕБА:

Се употребува за секојдневно миење на раце, тело и интимна нега. Со комбинација на овој сапун и семејна крема добиваме лековити, мелемски ефекти. Со редовно миење на нозете со овој сапун, значително се намалува настанувањето на непријатна миризба, а уште појако делува ако се втрие на суви стапала. Се препорачува за миење на детски раце (заштитата трае 4-5 часа).

ЗАБЕЛЕЖУВАЊА ОД МРЕЖАТА НА ПОТРОШУВАЧИ:

  • Помага за ублажување на алергиски реакции, кожни габични и инфекциски заболувања и сите промени на кожата.
  • Лица со конјуктивитис, значително го ублажиле и отстраниле тој проблем со миење на очите со антибактериски сапун.

Доколку имате прашање во врска со производот, или сакате да го нарачате, пополнете ја формата  

со оставање на вашата е-пошта се согласувате повремено да добивате известувања од Лимес MK
ако нарачувате производ, ве молиме доколку сакате побрза комуникација, оставете телефонски број во порака (не е задолжително, оставате по ваша желба и ќе биде искористен за комуникација поврзана исклучиво со лимес производите). Доколку порачате производ, ќе ве исконтактира член на Лимес од мрежата на тим лидерот Билјана Анчевска за да се договорите околу начинот на достава.