9220 Нокталин, 60мл - 453 денари

СОСТАВ:

Крема за нокти, заноктици и раце за цврсти и убави нокти. Содржи парафинско масло, Д-пантенол, екстракт од цвет од невен, токоферол ацетат – витамин Е.

ДЕЈСТВО:

Кремата е наменета за секојдневна нега на раце, одржување на здравјето на ноктите и подноктиците. Како и за регенерација на оштетени, крути и меки нокти наклонети кон пукање и листање. Брзо се впива во кожата и коренот на ноктите. После употреба ноктите растат без пукање, здрави се, мазни и еластични. Храни, негува и регенерира. Дава заштита од надворешни неповолни влијанија.

Со употреба на кремата ноктите стануваат појаки, поеластични и се намалува кршењето. Ги штити заноктиците од стврднување и оштетување.

Ноктите добиваат цврстина, здрав, убав и негуван изглед, подноктиците стануваат помеки.

НАЧИН НА УПОТРЕБА:

Се нанесува тенок слој повеќе пати во текот на денот, на чиста и сува кожа. Кремата лесно се впива и долготрајно ги негува и штити ноктите и кожата на Вашите раце.

Доколку имате прашање во врска со производот, или сакате да го нарачате, пополнете ја формата  

со оставање на вашата е-пошта се согласувате повремено да добивате известувања од Лимес MK
ако нарачувате производ, ве молиме доколку сакате побрза комуникација, оставете телефонски број во порака (не е задолжително, оставате по ваша желба и ќе биде искористен за комуникација поврзана исклучиво со лимес производите). Доколку порачате производ, ќе ве исконтактира член на Лимес од мрежата на тим лидерот Билјана Анчевска за да се договорите околу начинот на достава.