9207 Антицелулит крема гел, 200мл - 974 денари

СОСТАВ:

Антицелулит крема гел е врвен производ кој во себе содржи најквалитетни супстанции меѓу кои екстракт на бршлен, екстракт на див костен, витамин Е, јојоба.

Јојобата и витаминот Е ја носат водата во ќелиите кои набабруваат, а екстрактот на костен и бршлен ги неутрализираат отровите, разложувајќи ги и исфрлајќи ги надвор.

ДЕЈСТВО:

Антицелулит крема гелот, кожата со целулит, по редовен третман ја трансформира во мазна, сјајна и еластична кожа. Оваа формула на база на билки, освежува, го намалува заморот на кожата, го намалува целулитот и го регулира вишокот на масни наслаги. Неговиот иновативен комплекс на затегање на кожата ја поттикнува микроциркулацијата , го враќа тонусот и цврстината на ткивата на кожата. Наслагите на сало во кожата се топат, обемот на колковите, бутовите и останатите третирани делови се намалува, со што Вашата фигура изгледа преобликувано. Кожата станува мазна и зацврстена на клучните делови на телото: бутови, задник, струк и стомак.

Ексклузивниот комплекс делува тројно на целулитот: ги отстранува масните наслаги, течностите од телото и го поттикнува производството на колаген и еластин кои кожата ја прават мазна и затегната.

Во овој производ постојат две револуционерни формули: гел и крема. Гелот ја зголемува ефикасноста на кремата и дава разладувачки ефект. Кремата  помага во разбивање на масните наслаги.

Посебен ефект постигнува кај луѓе кои имаат проблеми со вени. Антицелулит крема гел е дерматолошки испитан и може да ја употребуваат лица од сите возрасти.

НАЧИН НА УПОТРЕБА:

Антицелулит крема гелот се нанесува на истуширани површини на телото, не се втрива туку се остава да делува 20-тина минути. За најдобри резултати препорачуваме да се нанесува два пати на ден најмалку 15 дена а потоа еднаш дневно. Со  употреба на овој препарат се препорачува внесување на нискокалорична исхрана и физичка активност. По четири недели поголемиот дел од жените се сложуваат со оценката дека нивното тело делува помладо, без целулит и намалено во обем за неколку сантиметри.

ЗАБЕЛЕЖУВАЊА ОД МРЕЖАТА НА ПОТРОШУВАЧИ:

  • Соработник кој имал добиено повреди и модринки по пад од дрво со употреба на антицелулит крема му исчезнале болките.
  • Соработничка од Брчко која имала проблеми со вишок на килограми. Три пати дневно целото тело го мачкала со антицелулит крема гел и за три месеци намалила 11 кг.
  • Соработник од Италија со антицелулит кремата го решил проблемот кој го имал со вените.
  • Соработничка од Смедерево имала цисти на дојки, два пати дневно дојките ги мачкала со антицелулит крема и по три месеци на контрола е утврдено дека цистите исчезнале. Зголемени вени, испукани капилари на нозете ја губат бојата и исчезнуваат. Помага при отстранување на ревматски болки во нозете.

Доколку имате прашање во врска со производот, или сакате да го нарачате, пополнете ја формата  

со оставање на вашата е-пошта се согласувате повремено да добивате известувања од Лимес MK
ако нарачувате производ, ве молиме доколку сакате побрза комуникација, оставете телефонски број во порака (не е задолжително, оставате по ваша желба и ќе биде искористен за комуникација поврзана исклучиво со лимес производите). Доколку порачате производ, ќе ве исконтактира член на Лимес од мрежата на тим лидерот Билјана Анчевска за да се договорите околу начинот на достава.