9308 Лимес 21 крема, хранлива формула за сите типови на кожа, 50мл - 2975 денари

Лимес 21 кремата е извор на здравје и убавина, кои природата ни ги дава од сите страни на светот.

СОСТАВ:

Лимес 21 кремата е сложена структура на внимателно одбрани состојки од природата и ретки билки од целата планета.

Екстракт на корен од билката Див јам која кај народот е позната како билка на жените и се одгледува на плантажите во Мексико. Нејзината функција е да формира колаген во кожата и со тоа го зајакнува липидниот филм на кожата. Со оваа постапка се обновува природниот anti- age систем и се зачувува младешкиот изглед на кожата.

Екстракт на семе од Тимариндус Индика кој е по потекло од Југоисточна Азија, содржи полисахариди како активни материи. Тие имаат важна улога да го активираат природниот заштитен механизам на кожата, ја чуваат влагата во кожата и не доведуваат до нејзино губење и сушење. Лимес кремата  е основа за кожа која секојдневно е изложена на стрес. Благодарение на материите кои ја штитат кожата од влијанието на штетното УВ зрачење, претставува важна превенција од појава на пеги и флеки на кожата, а се употребува и по појава на истите.

Екстракт на зелен мунг грав кој се одгледува во Индија. Уште одамна народите кои живеат на овие простори го употребувале зелениот мунг грав за лечење на дерматитис, т.е воспаление на кожата и појава на црвенило, како и за зараснување на рани. Го активира имуниот систем на кожата.

Глицериди и триглицериди добиени од маслиново масло од Медитеранот кои ги обновуваат активните и функционални материи во кожата кои и даваат помек и свиленкаст изглед.

ДЕЈСТВО:

Има широк спектар на дејства за зачувување на здрава и нормална функција на кожата која е изложена на негативни фактори како што се стрес, стареење или влијанието на штетното УВ зрачење. Заштитата како и лечењето се важни за секој поединец кон личното здравје и убавина.

Хранливите состојки ја поттикнуваат регенерацијата на кожата ги намалуваат брчките не само по длабочина туку и по волумен.

Формулата го зголемува имунитетот на кожата и создава отпорност кон неповолните надворешни влијанија.

Витамините во комбинација со структурата на активни материи на кремата овозможуваат висока хидратантност и го смалуваат интензитетот на пегите и флеките.

  • Го чува младешкиот изглед на кожата
  • Ја обновува и храни кожата
  • Ги намалува брчките
  • Ги намалува брчките, спречува создавање на пеги и флеки и ги ублажува постоечките
  • Хидрира
  • УВ заштита
  • По 4 недели кожата е потхранета и цврста.

НАЧИН НА УПОТРЕБА:

Се нанесува на темелно исчистено лице и врат, наутро и навечер.

Доколку имате прашање во врска со производот, или сакате да го нарачате, пополнете ја формата  

со оставање на вашата е-пошта се согласувате повремено да добивате известувања од Лимес MK
ако нарачувате производ, ве молиме доколку сакате побрза комуникација, оставете телефонски број во порака (не е задолжително, оставате по ваша желба и ќе биде искористен за комуникација поврзана исклучиво со лимес производите). Доколку порачате производ, ќе ве исконтактира член на Лимес од мрежата на тим лидерот Билјана Анчевска за да се договорите околу начинот на достава.