9116 Дневна антирид крема со Q10, 15мл - 616 денари

СОСТАВ:

Антирид кремата со Коензим Q10 содржи компонента која има важна функција во заштита од појава на брчки од штетното УВ зрачење кое го поттикнува сонцето, како и екстрактот од ќелиите на квасецот. Овој екстракт има важна улога да го активира природниот заштитен механизам во кожата, да ја чува влагата во кожата и да не доведува до нејзино губење и сушење.

Неодермил е главна активна супстанца која ги поттикнува ензимите во кожата да го создаваат и го зголемуваат колагенот за околу 6%, еластинот за околу 11% додека длабочината на брчките се намалува за околу 15% , што го имаат покажано истражувањата.

Екстрактот на коренот од билката Див Јам содржи фитостерол, по хемискиот состав сличен на естроген, женскиот хормон. Има важна функција да го формира колагенот во кожата и со самото тоа го зајакнува липидниот филм на кожата. Со оваа постапка се обновува природниот anti-age систем и го чува младешкиот изглед на кожата.

Кожата во пределот околу очите е хидрирана, негувана и здрава.

ДЕЈСТВО:

Кожата брзо ја впива кремата која поминува во подлабоките слоеви, континуирано ги ублажува постоечките брчки, го спречува настанувањето на нови и ја обновува кожата. 

 Ситните брчки исчезнуваат во рок од три до четири недели, 
Мазна, затегната и здрава кожа без темни кругови околу очите. 

НАЧИН НА УПОТРЕБА:

Се употребува секој ден по отстранување на шминката и чистење на лицето. Се нанесува мала количина на надворешната страна на делот околу очите и усните и нежно се втријува.

Доколку имате прашање во врска со производот, или сакате да го нарачате, пополнете ја формата  

со оставање на вашата е-пошта се согласувате повремено да добивате известувања од Лимес MK
ако нарачувате производ, ве молиме доколку сакате побрза комуникација, оставете телефонски број во порака (не е задолжително, оставате по ваша желба и ќе биде искористен за комуникација поврзана исклучиво со лимес производите). Доколку порачате производ, ќе ве исконтактира член на Лимес од мрежата на тим лидерот Билјана Анчевска за да се договорите околу начинот на достава.