9201 Семејна крема, 150мл – 485 денари

СОСТАВ:

Содржи екстракт од кантарион и невен, ја штити и негува кожата на лицето и телото. Комбинацијата на екстракт од кантарион и невен и внимателно одбрани природни состојки, корисно и козметички делува на кожата. Не се отстранува во целост во допир со вода.

Невен:(Calendula officinalis) делува противвоспалително, а воспалената кожа ја враќа во нормала. Делува корисно на кожата со мали неправилности, прво опушта и ја смирува, освен тоа делува како лек во зависност од тоа за кој проблем станува збор, црвенило, иритација…Ја подобрува циркулацијата. Ја храни кожата и и овозможува брза регенерација на кожата, создавајќи нови, млади келии.

Кантарион:(Hypericum perforatum) го подобрува имунолошкиот систем на кожата, дезинфицира, ја чисти кожата, ја олеснува епителизацијата, го отстранува епителот заедно со невенот.

Глицерин: ја храни и многу повеќе ја хидрира кожата, овозможува кожата да ја впие кремата и истата да делува.

ДЕЈСТВО:

  • ја штити и негува кожата на лицето и телото
  • не ги затвара порите и лесно се размачкува
  • ја хидрира кожата
  • делува дезинфицирачки
  • брзо ги лекува раните, гребнатините и отоците
  • смирува воспалена кожа

НАЧИН НА УПОТРЕБА:

Еднаш дневно, а во зависност од проблемот и повеќе пати во текот на денот да се нанесува кремата на кожата на лицето-телото, благо да се втрие и да се остави да делува. Се препорачува на лица со чувствителна, сува и испукана кожа, бебиња и мажи за после бричење.

ЗАБЕЛЕЖУВАЊА ОД МРЕЖАТА НА ПОТРОШУВАЧИ:

  • Во комбинација со антибактерискиот сапун дава исклучителни лековити дејства. Помага при алергии, габични и инфекциски заболувања, проширени вени, хемороиди, синуси..
  • Многу е добра за интимна нега кај воспалителни процеси и габични заболувања со претходна дезинфекција со антибактериски сапун.
  • Доколку дојде до чешање или создавање на јачменче кај конјуктивитис, внатрешноста на окото да се намачка со семејна крема.

Доколку имате прашање во врска со производот, или сакате да го нарачате, пополнете ја формата  

со оставање на вашата е-пошта се согласувате повремено да добивате известувања од Лимес MK
ако нарачувате производ, ве молиме доколку сакате побрза комуникација, оставете телефонски број во порака (не е задолжително, оставате по ваша желба и ќе биде искористен за комуникација поврзана исклучиво со лимес производите). Доколку порачате производ, ќе ве исконтактира член на Лимес од мрежата на тим лидерот Билјана Анчевска за да се договорите околу начинот на достава.