РОСА Колекција – производи за нега и хигиена на лице

Негата и хигиената на лицето е од примарно значење за здрав изглед. Првиот впечаток се добива токму кога некој ќе го погледнете во лице. Целата негова благосостојба, стресовите, здравствената состојба се чита како буквар. Затоа погрижете се да имате убаво и негувано лице, па и немора секој да ви ги знае сите грижи и маки. Но не мора да користите секогаш скапи искомерцијализирани производи за нега, може да одберете нешто природно, може да ја искористите моќта на билките за да изгледате и за да се чувствувате поздраво.

9201 Семејна крема, 150мл

Содржи екстракт од кантарион и невен, ја штити и негува кожата на лицето и телото. Комбинацијата на екстракт од кантарион и невен и внимателно одбрани природни состојки, мелемски и козметички делува на кожата. Не се отстранува во целост во допир со вода. Прочитај повеќе…

9200 СПА крема, 100мл

Во кремата се вградени сок од краставица, екстракт на невен и јојоба масло. Моментално и видливо ги отстранува недостатоците на кожата, црвенило, отоци, ги ублажува брчките. Прочитај повеќе…

9217 Природна крема, ноќна, 60мл

Природната крема е составена од природни суровини: жолт пчелин восок, цетацеум, јојоба масло, прополис и екстракт на липа. Kремата има антиоксидантско и биостимулативно дејство. Создава полупропустлив филм за водата, го успорува стареењето. Може да ја наречеме – био крема,„anti AGE”. Прочитај повеќе…

9219 Дневна крема со сребрена вода и екстракт на невен, 100мл

Масните материи од екстрактот на невен на кожата оставаат невидлив филм кој ја храни и ја прави исклучително мека, додека водените супстанции предизвикуваат зголемена циркулација. Во оваа крема е вградена сребрена вода која ја прави уште поефикасна во својата задача. Со секојдневна употреба покрај нега овозможува отстранување на акни и егземи. Прочитај повеќе…

9206 Ноќна крема против брчки со колаген и хијалуронска киселина, 50мл

Хармонична композиција на база на природни суровини со козметички квалитет, витамини, растителни масла: јојоба, бадемово, рицинусово и масло од ночурак, колаген и хијалуронска киселина. Кремата е богата со есенцијални масни состојки неопходни за создавање на нови ќелии. Прочитај повеќе…

9115 Дневна крема против брчки со Q10 и хијалуронска киселина, 50мл

Со витамини и благи материи, рицинусово масло и хијалуронска киселина. Со употреба на кремата кожата станува затегната и нежна, а брчките се видливо намалени. Коензимот  Q10 е многу моќен антиоксиданс, така што ги неутрализира слободните радикали и покрај дејството на негативните фактори на средината како што се УВ зраците и загадувањето и со тоа ја поттикнува синтезата на колагенот и еластинот. Прочитај повеќе…

9204  Ноќна антирид крема, со колаген, 15мл 

Содржи суровини со козметички квалитет: пчелин восок, билни масла како, јојоба, рицинусово, бадемово масло, витамин Е и витамин А, колаген, хијалуронска киселина. Комплексот на биоактивни материи од кремата преоѓа во подлабоките слоеви на кожата, исправајќи ги постоечките и спречувајќи го формирањето на нови брчки. На кожата и се враќа еластичноста и влажноста. Прочитај повеќе…

9116 Дневна антирид крема со Q10, 15мл

Содржи Неодермил, витамини, екстракт на квасец, корен на билката Див јам за подобар ефект на производот. Кожата во пределот околу очите станува хидрирана, негувана и здрава. Прочитај повеќе…

9308 Лимес 21 крема, хранлива формула за сите типови на кожа, 50мл

Содржи 21 активна состојка, меѓу кои внимателно одбрани ретки билки од целата планета и витамини. Поттикнува регенерацијата на кожата, ги намалуваа брчките не само по длабочина туку и по волумен, овозможува висока хидратантност и го смалуваа интензитетот на пегите и флеките. Прочитај повеќе…

9406 АкнеЛим гел

АКНЕЛИМ гел (Pelle pulita gel) за совршен тен, хидратација, кожа без акни, мека и мазна АКНЕЛИМ гелот помага во отстранување на постоечките и спречува појава на нови акни. Ефикасна формула, збогатена со природни екстракти: кора на приморски бор, семе на билка тамаринда, кора на даб, активен комплекс на Бета Глукан, деривати на витамин Б5, алантоин, диглицерин. Има  антиоксидативни својства, ја зголемува отпорноста на клетките на кожата при дејството на надворешните фактори, има природен хијалурон кој ја смирува кожата и помага да остане хидрирана и еластична, го елиминира вишокот на себум, го стимулира имуниот систем на кожата, ја регенерира кожата, делува антивоспалително, хидрира, го ублажува чешањето и црвенилото на кожата, ја обновува оштетената кожа, и помага на кожата да ја задржи влажноста, ја прави кожата помека и помазна. Прочитај повеќе…

9218 Тоник за чистење лице, 200мл

Тоникот содржи  екстракт од цвет на невен, камилица и Д-пантенол и хидрогенизираното рицинусово масло. Ја подмачкува, ја чисти кожата, го доведува себумот во оптимални граници, што спречува нејзино сушење и лупење. Има антисептичко и антифлогистичко дејство, што значи ја чисти, храни и ја чува кожата од негативни надворешни влијанија. Прочитај повеќе…

9117 Еколошка ракавица за отстранување на шминка

Темелно и брзо ја отстранува шминката и нечистотиите од лицето, го масира лицето и ја подготвува кожата за понатамошен третман. Го успорува процесот на стареење. Не иритира, па затоа таа е погодна и за чувствителна кожа. Прочитај повеќе…

9311 Мицеларна вода, 200мл

Единствена формула која содржи екстратк на невен и масло од памук богато со витамин Е, кое го успорува процесот на стареење на кожата и создавање на брчки. Нежно ја чисти кожата на лицето, лесно ја отстранува шминката, вишокот на себум, и ја хидрира кожата на лицето, без да ја иритира. Прочитај повеќе…

9312 Пилинг крема 100мл

Пилинг кремата во својот состав содржи висока концентрација на екстракт на камилица, какао путер, рицинусово масло и мелени лушпи од семки од кајсија. Наменета за сите типови на кожа. Посебно се препорачува за нега на сува, рапава и испукана кожа. Прочитај повеќе…

9118 Млеко за лице и тело со Q 10 200мл

Врвно, повеќенаменско хидратантно млеко за нега на лице и тело. Формула на млекото со алантоин и екстракт на невен. Со редовна употреба на млекото за кожа, брчките ефикасно се намалуваат, а нивното враќање и создавање  на нови е спречено. Q10 ефикасно ја штити кожата од негативни надворешни влијанија. Прочитај повеќе…

9108 Антибактериски течен сапун 250мл

Содржи екстракт на босилек, глицерин и октопирох. Антибактерискиот течен сапун претставува идеална комбинација на екстракт на босилек и активни компоненти кои делуваат на широк спектар на бактерии. Се употребува за секојдневно миење на раце, тело и интимна нега. Со комбинација на овој сапун и семејна крема добиваме лековити, мелемски ефекти. Прочитај повеќе…